Kladské pomezí logo Kladské pomezí turistická oblast

Za Babičkou Boženy Němcové do Ratibořic

02. 06. 2020 - 06. 06. 2020

  • Za Babičkou Boženy Němcové do Ratibořic

Postavy důvěrně známé z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové vás přivítají v místech, ve kterých se děj románu odehrává. Ratibořice Foto: Jan Záliš Ve svém letním sídle nás v době konání akce Za Babičkou Boženy Němcové do Ratibořic srdečně uvítá paní Kněžna. Při prohlídce objevíme tajemství zámku, prohlédneme si soukromé i společenské místnosti a možná při tom i narazíme na namyšleného komorníka Leopolda (program v zámku cca 30 min., vhodné i v dešti). Po prohlídce zámku a zámecké zahrady nás paní vévodkyně nasměruje k pomníku Babičky s dětmi a ke Sterému bělidlu (1,5 km).  

Zatímco v zámku se přiučíte šlechtickým „móresům“, ve mlýně vám bodrý pan otec mlynář a paní máma mlynářka spolu s mlýnskou chasou předvedou život v podzámčí na českém venkově, seznámí s dobovými lidovými zvyklostmi, říkankami a písněmi (program ve mlýně cca 40 minut). 

Při závěrečném zastavení na Starém bělidle vás přivítá a moudrými slovy pozdraví babička společně s vnoučaty (cca 20 minut).

Otevřeno: úterý až sobota 9–16 hod.

V úterý, ve středu, ve čtvrtek a v pátek pouze pro předem rezervované a objednané prohlídky. Doporučujeme předchozí rezervaci i na sobotu a neděli pro jednotlivce. Rezervace prohlídek pro skupiny i jednotlivce a podrobné informace na telefonním čísle +420 491 452 123 (pouze v pracovních dnech v čase od 7 do 14 hod).

Pořádá správa zámku ve spolupráci s folklorním souborem Barunka z České Skalice. Podrobné informace o akcích na Státním zámku Ratibořice, cenách vstupenek, rezervacích atd. naleznete na adrese www.zamek-ratiborice.cz.

Kontakty:

tel.: 491 452 123 (informace jsou podávány v pracovních dnech v čase od 7 do 14 hodin)
e-mail: ratiborice@npu.cz