Lázeňské město Lądek-Zdrój (Landek) se nachází v nadmořské výšce 450 m, na úpatí Zlatých hor (Góry Złote), Bělských hor (Góry Bialskie) a Krowiarek, podél řeky Bělé Landecké. Díky reliéfu terénu a zeleným svahům hor lze mírné klima Landeku zařadit do tzv. klimatické oblasti „horské nižší“, která je z hlediska klimaticko-terapeutických hodnot hodnocena nejvýše.
Jedná se o nejstarší lázně v Polsku a v 19. století jedny z nejznámějších lázní v Evropě. Jejich symbolem je velkolepá budova přírodního léčebného ústavu Zdrój Wojciech, postavená v letech 1878–1880 podle vzoru tureckých lázní. Pod její 20 metrů vysokou kopulí se nachází historický mramorový bazén s termální vodou. V lázních je také lázeňský altán s prameny Zdzisław a Maria Skłodowska-Curie. Obklopuje ho lázeňský park s barokní kaplí Panny Marie v Dole a barokní kaplí Panny Marie v Jeskyni. Zdobí ji barokní kaple Panny Marie a Albrechtshalle – bývalá promenádní hala, nyní kavárna. V jižní části lázní se nachází léčebný ústav Jerzy – nejstarší lázeňské zařízení v Polsku, založené v roce 1498 na radioaktivním prameni jedním z majitelů Landeku – králem Jiřím z Poděbrad.
Lázně Lądek Zdrój jsou jediné lázně v Polsku, které při léčbě používají sulfid-fluoridové termální radioaktivní prameny. Lázně mají tři termální bazény, více než sto vodoléčebných míst a pětadvacet historických mramorových van pro léčebné koupele. Landecké prameny jsou velmi účinné – tři termální bazény se denně plní léčebnou vodou a díky jejich umístění přímo na pramenech nebo propojení zařízení systémem potrubí využívají pacienti přírodní koupelové procedury v objektech Wojciech, Jerzy, Adam, Stanisław a Jubilat. Lázně Lądek-Zdrój poskytují léčbu následujících ortopedických, úrazových a revmatologických onemocnění, osteoporózy, nervového systému, kožních, cévních obtíží a ženských chorob.
Kromě sanatorií je zde řada hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení, která často poskytují další rehabilitační a lázeňské služby.