Kladské pomezí

!!!! UŽ JEN 10 DNÍ MŮŽETE SBÍRAT SAMOLEPKY A ZAPOJIT SE DO SOUTĚŽE O SKVĚLÉ CENY !!!!

16. 09. 2016

  • !!!! UŽ JEN 10 DNÍ MŮŽETE SBÍRAT SAMOLEPKY A ZAPOJIT SE DO SOUTĚŽE O SKVĚLÉ CENY !!!!

Do slosování se můžete zapojit naposledy 25. září

Už jen 10 dní můžete sbírat samolepky v rámci cestovatelské hry a zapojit se do našeho slosování o skvělé ceny jako je víkend pro dva na farmě Wenet, ubytování pro čtyřčlennou rodinu v penzionu Bor na jednu noc s ukázkou zdravé snídaně nebo jednu z pěti permanentek do sportovního areálu v Havlovicích. A pozor, slosování proběhne už v pátek 30. září!

Ještě ten den budou známy jména výherců tady na Facebooku a také na našich webových stránkách www.kladskepomezi.cz

A jak se do soutěže zapojit?

Stačí si v jakémkoliv informačním centru regionu vyzvednout ilustrovanou mapu a můžete vyrazit. Sběratelům stačí nasbírat pouhých pět samolepek a hned dostanou odměnu v podobě zábavného létajícího frisbee nebo malovaného poznámkového bloku s Toulavým baťohem. Po zanechání své emailové adresy získají navíc ještě šanci na výhru zajímavé ceny. Seznam výdejním míst samolepek najdete na zadní straně mapy.

A kde můžete samolepky získat?

Jedním z takových míst je Domek Boženy Němcové v Červeném Kostelci, v němž spisovatelka žila v letech 1837-1838 se svým manželem Josefem Němcem. Je zajímavostí, že právě toto místo se pro ni stalo inspirací při psaní povídky Chudí lidé. Do konce září je součástí muzejní expozice v Domku Boženy Němcové neméně významná, samostatná expozice červenokosteleckého rodáka Břetislava Kafka, který byl a dosud stále je v oborech experimentální psychologie a parapsychologie světově uznávanou kapacitou.

O životě naší slavné spisovatelky se mnoho zajímavostí dozvíte také v Muzeu Boženy Němcové v České Skalici. Do 25. září 2016 tu zájemci mohou shlédnout i výstavu s názvem S elegancí a noblesou. Jedná se o velkoryse pojatou výstavu ze soukromé sbírky Muzea Kouzlo starých časů v Praze věnující se stylu života vyšších společenských vrstev na přelomu 19. a 20. století.

U našich slavných spisovatelů ještě na chvíli zůstaneme a podíváme se do míst, kde pobýval Karel Čapek. A nejen on, ale i jeho celá rodina. Zavítejte do Muzea bratří Čapků v Malých Svatoňovicích a dozvíte se, jakou známku měl český spisovatel Karel Čapek z pravopisu a uvidíte i další zajímavé exponáty o obou bratrech jako jsou rodinné fotografie nebo reprezentační soubor dvaceti olejomaleb, který je unikátním průřezem celou tvorbou Josefa Čapka. Už vás napadlo, jaký motiv bude na samolepce? Kdo hádal, že pejsek s kočičkou, měl pravdu.

Samolepku tentokrát s motivem stavebnice Merkur obdržíte v Muzeu papírových modelů, které se stalo druhým nejstarším muzeem svého druhu na světě. Uvidíte zde více jak 1 200 papírových exponátů inspirovaných vojenskou tématikou, lodní dopravou, leteckou a kosmickou technikou nebo sci-fi a fantasy.

V neposlední řadě samolepku obdržíte i pevnosti Josefov, která byla postavena v letech 1780 – 1787 a patří k vrcholným ukázkám evropské fortifikační architektury konce 18. století. Při prohlídce alespoň na chvíli poznáte, jaké to je být opravdovým vojákem.

Samolepky získáte i v každém IC regionu

Samolepky dostanete i na dalších zajímavých místech v Kladském pomezí. Kromě toho si je můžete vyzvednout i v každém IC regionu a dokonce i na některých místech na polské straně. Tak nezapomeňte, sběr samolepek bude ukončen v neděli 25. září a slosování proběhne už v pátek 30. září. Ještě ten den budou známa jména výherců. Sledujte stránky www.toulavybatoh.cz a Facebook Kladského pomezí.

Tak nezapomeňte UŽ JEN 10 DNÍ!!!:)

1. cena pobyt na Farmě Wenet Název položky

2. cena pobyt v Penzionu Bor se zdravou snídaní Název položky

3. cena permanenka do Sportovního areálu v Havlovicích
Název položky