Kladské pomezí logo Kladské pomezí turistická oblast

Významní partneři Kladského pomezí

Aktualizováno

AUTOCAMPING ROZKOŠ

Autocamping Rozkoš se nachází na severním břehu údolní nádrže Rozkoš u mezinárodní silnice E67. Nabízí ubytování v chatách, na stanové ploše nebo v karavanech. Jeho kapacita je 3500 osob, 800 stanů, 150 karavanů, včetně elektrických přípojek. Dále je zde 450 lůžek v chatkách s různým vybavením.

Areál je vhodný hlavně pro rodinnou a individuální rekreaci, ale také pro skupinové nebo podnikové akce, včetně výstavy psů a klubových setkání. Návštěvníci zde najdou možnost koupání, rybaření, windsurfingu, občerstvení, saunu, minigolf, půjčovnu loděk nebo letní kino.

Kemp je otevřený celoročně.

Důvod, proč jsme v o.p.s. Branka je jednoduchý. Možnost prezentace na významných výstavách a akcích v celé České republice, velké množství propagačních materiálů a typů na výlety v celém regionu. Dále pravidelné zveřejňování akcí na www.kladskepomezi.cz.


 

DŮL JAN ŠVERMA o.p.s.

Důl Bohumír se nachází v areálu společnosti GEMEC – UNION a.s., v katastru obce Jívka cca 20 km východně od Trutnova, cca 60 km jihovýchodně od Kowar.

Návštěva dolu je vhodná za každého počasí. Je-li horko - ochladíte se zde, prší-li - ukryjete se. Poznáte zde nejen krásy a taje země, která je pod námi, ale také poznáte příběhy opředené tajuplné místo. Zároveň si připomenete, co těžba a dolování obnáší za kus dřiny. A že nevíte, kam horníci chodili na záchod. Pojďte na prohlídku a všechno o havířině se u nás dozvíte. 

FARMA WENET

Farma Wenet je obklopena malebnou krajinou Broumovska, která skýtá mnohé vyžití v každém ročním období, od romantických procházek po okolí, po celodenní výlety do skal, zdejších lesů, návštěvy památek, ale i oddech a relax u našich zvířátek na farmě.

Návštěvník má možnost se setkat s různými druhy zvířátek na naši farmě chovaných, některá z nich má možnost si i osobně pohladit a zažít tak neobyčejné chvíle, odpočinout si v příjemném prostředí a nabít se novou energií. 

HOTEL U BERÁNKA

Čtyřhvězdičkový Hotel U Beránka poskytuje stylové ubytování v jednolůžkových až čtyřlůžkových pokojích s celkovou kapacitou 125 lůžek. Díky své poloze a vybavenosti je hotel vhodným místem jak pro rekreační a romantické pobyty, tak pro kongresový a business turismus. Beránek je už více než sto let společenským centrem Náchoda, kromě hotelu, restaurace a kavárny zahrnuje totiž také městské divadlo, kde se konají nejdůležitější události zdejšího kulturního života. Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=czgk9AwROFo

Členem Svazu cestovního ruchu Kladské pomezí jsme se stali z tohoto důvodu, protože propagace celého regionu je pro nás velmi přínosná. Díky aktivní vzájemné spolupráci je náš hotel začleněn do nabídky jak na webu tak i v propagačních materiálech. Díky členství využíváme také publikace a fotografie. Máme ty nejlepší zpracované informace z Kladského pomezí. 

HOTEL RAJSKÁ ZAHRADA

Načerpejte nové síly, odpočiňte si od každodenního spěchu v malebném prostředí luxusního hotelu, který Vám nabízí komfortní ubytování, wellness a fitness centrum a restauraci s nezapomenutelnými gastronomickými zážitky. Hotel se nachází na skalním ostrohu řeky Metuje, ze kterého se Vám naskytne úchvatný pohled na malebné historické centrum Nového Města nad Metují. Komplex hotelu je tvořen uzavřeným dvorem s parkováním pro hotelové hosty, třemi hotelovými budovami a zahradou, kde můžete opravdu zcela nerušeně relaxovat.


 

HOTEL TOMMY & SPA

Hotel TOMMY je situován na Babí - v malebné příměstské části města Náchod. Přijměte naše pozvání do příjemných a zcela originálních interiérů nově zrekonstruovaného rodinného hotelu. K Vašemu pohodlí v rámci ubytování poslouží 30 dvoulůžkových luxusních pokojů, zařízených komfortním nábytkem v moderním zámeckém stylu. Hotelové pokoje jsou rozděleny do kategorie Economy class, Standard class a Superior class. Romantické podkrovní pokoje nabízejí překrásný výhled na česko - polskou hranici s podhůřím kladské kotliny. Hotel Tommy nabízí svým hostům nové pojetí odpočinku a relaxace v podobě bohaté nabídky služeb hotelového wellness centra. Video ZDE.LÁZNĚ VELICHOVKY

Lázně Velichovky, nestátní zdravotnické lázeňské zařízení s více jak stoletou tradicí, se specializuje především na léčbu a rehabilitaci pacientů s onemocněním pohybového aparátu, pacientů po úrazech a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad, dále nervových onemocnění dle platného indikačního seznamu.

Podle mnoha odborníků jsou Velichovky nejlepšími lázněmi na léčbu pohybového ústrojí u nás. Jejich historie se píše již od roku 1897. I díky tomu dokáží poskytovat lázeňské služby na profesionální úrovni. K dobré pověsti lázní přispívá také zdejší velmi hustá slatina, která je svým složením ojedinělá na území České republiky. Jedná se o křídovou slatinnou zeminu napájenou prameny vody s obsahem uhličitanu vápenatého a železa.


MUZEUM KOČÁRKŮ, PANENEK A PATENTNÍCH LISTIN

 

Muzeum, sídlící v Náchodě, zachycuje vývoj dětských kočárků z celého světa z období 1760 až 1970, dále je zde vystavena sbírka starožitných panenek a raritní sbírka originálů královských patentů. Na ploše 220 m2 můžete obdivovat také hračky či pokojíčky z celého světa.


PEVNOST JOSEFOV

Pevnostní město Josefov je evropským unikátem z 18. století. Podzemní obranný systém pevnosti je unikátním technickým dílem. Pevnost je přístupná k prohlídkám.Jakmile vstoupíte do Josefova, již se v pevnosti samotné nacházíte. Jedná se totiž o jedinečný komplex, o ideální pevnostní město. Všimněte si místních domů – dosahují jen určité předepsané výšky a dále hradebních valů a příkopů, které lemují město po jeho obvodu. 

PODZEMNÍ MĚSTO OSÓWKA

Podzemní město Osówka je turistická atraktivita spojená s největším tajemstvím třetí říše. Obrovský stavební komplex podzemních a pozemních objektů byl stavěn nacisty v rámci největšího Hitlerova sídla během druhé světové války. Zázemí je vybaveno parkovištěm a restauraci s kvalitní polskou kuchyni. Osówku najdete v Dolním Slezsku na území CHKO Sovích hor, 7 km od českých hranic, u města Głuszyca. Okolí Osówky je ideální startovací bod cyklistických tras MTB. Video ZDE.