Kladské pomezí

Zimní sporty v Kladském pomezí

Krásu Kladského pomezí můžete obdivovat i v zimním období, záleží jen na počasí a výši sněhové pokrývky, která místa vám pro pěší turistiku zpřístupní.

Zimní turistika

Ze skalních měst je celoročně přístupné Adršpašské skalní město (vstupné). I v zimě zde můžete obdivovat krásu skal, prohlídkový okruh je udržován až k Velkému vodopádu. V zimní sezóně není v provozu plavba lodí po skalním jezírku.

Ostatní skalní oblasti (Broumovské stěny, Ostaš) jsou v zimním období přístupné na vlastní nebezpečí, stezky nejsou udržované!

Název položky Adršpašsko-teplické skály jsou návštěvníkům přístupné i v zimě, foto: Jan Záliš

Lyžařské běžecké tratě v Kladském pomezí

Krajina Kladského pomezí je v zimních měsících nejen krásná, ale svým reliéfem také vhodná pro běžecké lyžování. Pozvolná stoupání, mírné sjezdy, krásné a daleké rozhledy do kraje - to jsou charakteristické znaky běžeckých stop ve zdejším regionu. Celá síť čítá v Kladském pomezí přes 300 km upravovaných tratí.

Název položky Kladské pomezí je jako stvořené pro milovníky bílé stopy, foto: Jan Záliš

Další kilometry navazujících stop upravuje rolba v polském národním parku Góry Stolowe, v okolí osady Karlów.

Lyžařským tratím jsou věnovány samostatné webové stránky, kde získáte aktuální informace z údržby jednotlivých oblastí: ski.kladskepomezi.cz.

Sjezdové lyžování

Lyžařské vleky s upravovanými sjezdovými tratěmi můžete vyzkoušet v Radvanicích (osada Studénka), Chlívcích, Petříkovicích, Polici nad Metují (vlek Nebíčko) a Bělovsi u Náchoda (vlek Brabák a Maliňák).

Bližší informace a kontakty získáte na webu o lyžování v Kladském pomezí.

Název položky Mírné sjezdovky v Kladském pomezí jsou vhodné i pro děti, foto: Jan Záliš

Kryté aktivity v Kladském pomezí

Když počasí nebude přát zimním sportům, využijte nabídku Relaxace a Aktivity pod střechou.