Kladské pomezí

Videogalerie z Kladského pomezí

Podívejte se vybraná místa Kladského pomezí, která pro vás zachytila např. Toulavá kamera České televize a další.

Dolnośląskie Tajemnice, Miasto Ściśle Tajne Josefov Fortress

Dolnoslezská tajemství, Přísně tajné pevnostní město Josefov 

(12. 11. 2023)    Josefov

Cyklotoulky z Kladského pomezí

  Cyklotoulky


Toulavá kamera - Mýdla Amálka z Náchoda

(14. 2. 2021)   Mýdlové knoflíky


Toulavá kamera - Po stopách Boženy Němcové

(27. 9. 2020)  Toulavá kamera


Toulavá kamera - Šperkařka Jana Doskočilová

(19. 7. 2020) Doskočilová


Výleťák - V kraji Boženy Němcové

(18. 6. 2020)
Výleťák


Toulavá kamera – Nové Město nad Metují

(5. 1. 2020)
toulavka nmnm


Toulavá kamera – Úpická Dřevěnka

(5. 1. 2020)
toulavka úpiceFestival zážitků 2018

Video - krátká verze
Video - dlouhá verze
Výleťák - Na kole Kladským pomezím

Výleťák  


Výleťák - Po stopách bratří Čapků

vyletak 08


Výleťák - Cyklobusy Kladským pomezím

výleťák machov


Rozhledny Kladského pomezí

Kladské pomezí - turistický region

Přijměte pozvánku k návštěvě Kladského pomezí - krajiny příběhů. Dvacetiminutový spot nabízí přehled atraktivních míst od Broumova po Jaroměř, od jara do zimy. Pozve vás na významné sportovní a kulturní akce, festivaly, představí jedinečné kulturní i přírodní památky.

Nechte se zlákat a přijeďte poznat náš region.


Kladské pomezí - Krajina příběhů

Kladské pomezí má to privilegium být rodištěm hned několika předních českých literátů a s jejich jmény je spojováno dodnes. Mezi ty nejvýznamnější patří bezesporu Alois Jirásek, všichni tři sourozenci Čapkovi, Egon Hostovský nebo Josef Škvorecký. Kromě nich je náš kraj úzce spjat i s osobou Boženy Němcové, která zde trávila velkou část svého dětství.

V dílech těchto velikánů se objevují různé části Kladského pomezí, ať již více nebo méně známé a nenásilnou formou tak seznamují čtenáře s krajem, který nabízí citlivou kombinaci historických památek a přírodních zajímavostí. Krajem, který je barevnou mozaikou měst a vesnic, luk a polí, hor a údolí, skal a roklí.


Podzemní město Osówka

Podzemní město Osówka je poslední, hlavní a nejrozsáhlejší Hitlerovo sídlo postavené v Dolním Slezsku, které se nachází přibližně 1 km směrem na severovýchod od obce Kolce a cca 1 km na sever od obce Sierpnica v Polsku.


Hotel TOMMY Náchod

Rodinný wellness hotel nabízí komfortní ubytování ve dvoulůžkových pokojích, útulné restaurace pro romantické večeře ve dvou a wellness centrum s bazénem, vířivou vanou whirlpool, finskou saunou, infra kabinou a hydromasážní vanou. V našich speciálních nabídkách najdete relaxační balíčky, romantické a víkendové pobyty a výlety po okolí.


Procházka Hronovem a jeho okolím

Město Hronov je již tradičně spojováno se jménem spisovatele Aloise Jiráska, který se zde r. 1851 narodil. Dalšími rodáky jsou malíř a básník Josef Čapek a jeho sestra Helena Čapková, spisovatel Egon Hostovský a Františka Semeráková, lidová básnířka. V r. 1930 bylo postaveno podle návrhu Ing. arch. Jindřicha Freiwalda Jiráskovo divadlo, ve kterém se každé léto koná mezinárodní přehlídka amatérského divadla Jiráskův Hronov.

Zdroj: Jiří Zima, Hronov


Výlety na jedničku - Kladské pomezí

Nechce se inspritovat výletem na celý víkend v pořadu Výlety na jedničku.

https://www.youtube.com/watch?v=EPGqoqJY1sc


Zámek Nové Město nad Metují

Pozdně gotický hrad v Novém Městě nad Metují nechal společně s městem vystavět roku 1501 Jan Černčický z Kácova. Během dalších staletí se tu vystřídala řada šlechtických rodů a každý z majitelů si své sídlo přestavoval podle svých potřeb i dobové módy. Poslední přestavba, která proběhla v 1. pol. 20. století, byla svěřena vynikajícím architektům – Jurkovičovi a Janákovi.

Video, převzato z www.toulavakamera.ceskatelevize.cz.


Národní park Góry Stolowe

Park navazuje na pískovcové skalní oblasti Broumovska. Góry Stolowe jsou atraktivním územím s četnými skalními útvary, hlubokými štěrbinami, bludišti a vyhlídkami. Národní park disponuje hustou sítí turistických stezek pro pěší i cyklisty a v zimě jsou zde udržované stopy pro běžecké lyžování.

Video, převzato z Hranice bez hranic: Stolové hory.


Křížový vrch u Adršpachu

Křížový vrch je malým skalním městem. K vyhlídce na jeho vrcholu vede obnovená křížová cesta.

Video, převzato z www.toulavakamera.ceskatelevize.cz.


Skalní město Adršpach

Adršpašské skály spolu s Teplickými skalami tvoří celek, který patří mezi nejrozsáhlejší souvislé skalní masivy střední Evropy. Jedinečné pískovcové skalní město plné zajímavých skalních útvarů je turistickým magnetem Kladského pomezí.

Video, převzato z www.toulavakamera.ceskatelevize.cz.


Malé Svatoňovice

Městečko na úpatí Jestřebích hor má bohatou kulturní a sportovní tradici. Náměstí dominuje barokní kostel zasvěcený Sedmi radostem Panny Marie, který je spolu se studánkou a lesoparkem Mariánský sad známým poutním místem.

Video, převzato z www.toulavakamera.ceskatelevize.cz.


Muzeum magie v Jaroměři

Svět chce být klamán – Mundus volt decipi – heslo, které přivítá každého příchozího návštěvníka, který se rozhodne navštívit jaroměřské Muzeum magie.

Video, převzato z www.toulavakamera.ceskatelevize.cz.Advent v Ratibořicích a Babiččině údolí

Jak vypadal dříve předvánoční čas na zámku, ve mlýně a také v chalupách. Jak se vyráběly vánoční ozdoby nebo dárky… to vše přibližuje tradiční akce v Ratibořicích.

Video, převzato z www.toulavakamera.ceskatelevize.cz.


Srub Voda – pevnostní skanzen

Expozice představuje historii československé armády v letech 1918-1945 a obsahuje velké množství unikátních exponátů - originální uniformy, zbraně, vybavení apod.

Video, převzato z www.toulavakamera.ceskatelevize.cz.


Stolová hora Ostaš

Stolová hora Ostaš (700 m n. m.) je dominantou kraje u Police nad Metují a je opředena řadou pověstí. Podle nich dostaly jména i některé skalní útvary, které zde spatříte.

Video, převzato z www.toulavakamera.ceskatelevize.cz.


Architektura Dušana Jurkoviče

Známý architekt Dušan Jurkovič je autorem hned několika dřevěných staveb na Náchodsku. Patří mezi ně např. výletní restaurace Peklo nebo chata s rozhlednou na Dobrošově.

Video, převzato z www.toulavakamera.ceskatelevize.cz.


Vojenské historické muzeum v Josefově

Nevšední expozice seznamuje s historií rakousko-uherské armády, s událostmi 1. a 2. světové války až po moderní válečné konflikty.

Video, převzato z www.toulavakamera.ceskatelevize.cz.


Řeka Metuje

Řeka Metuje protéká pramení u Adršpašských skal, protéká Kladským pomezím a u Jaroměře se vlévá do Labe.

Video, převzato z www.toulavakamera.ceskatelevize.cz.


Muzeum papírových modelů v Polici n. Metují

Jedinečné muzeum shromažďuje množství papírových modelů různých témat - historické i nejmodernější stavby z celého světa, lodě i ponorky, letadla, raketoplány, vzducholodě, také bojovou techniku, auta historická i závodní.

Video, převzato z www.toulavakamera.ceskatelevize.cz.