Kladské pomezí

44. Festival komedie už za pár. Některá soutěžní promítání už hlásí vyprodáno!

23. 08. 2022

  • 44. Festival komedie už za pár. Některá soutěžní promítání už hlásí vyprodáno!

Nové Město nad Metují - Rekordní počet komedií a návrat “ke starému”. 44. ročník Festivalu české filmové komedie čeká velký zájem diváků i tvůrců filmů. Některé komedie už nyní hlásí vyprodaný sál.

11.-17. září 2022, to je týden, ve kterém se diváci v novoměstském Kině 70 budou smát 18 soutěžním komediím a dalšímu nesoutěžnímu programu. Na slavnostní zahájení i zakončení festivalu (spojeným s vyhlášením cen) je nyní už vyprodáno, sedadla na ostatní projekce se rychle obsazují a organizátoři tak očekávají úspěšný ročník.  

“Po dvou letech pandemie, přes jejíž nástrahy jsme pořádali festival v takřka nedotknutém formátu, jsme se těšili na normální ročník. Vnímáme ale, co se děje nedaleko našich hranic i ekonomické dopady, které lidé řeší. Humor nesmí ustoupit. Ve chvíli, kdy se vše okolo, včetně vstupních nákladů, zvyšuje,my festivalové ceny držíme,” říká ředitel festivalu Zdeněk Krákora. “Smích je lék. A my doufáme, že se nám letos podaří “léčit” co nejvíc diváků,” dodává.  FK_program Festival již tradičně začne v neděli (11.září), netradičně ale dvěma komediemi - slavnostní zahájení bude přecházet snímek Srdce na dlani, od osmi hodin o diváckou přízeň bude soutěžit Mimořádná událost. Do dalších festivalových dní organizátoři zařadili vždy dopolední nesoutěžní promítání pohádek a komedií a odpoledne tři soutěžní komedie. Po celý týden se navíc před kinem vystřídají zpěváci, kapely a další doprovodný program. Doprovodný program je zdarma, vstupenka na 1 film stojí už roky stejně - 50 korun.  FK_dopr.program

Moderátorem celého festivalu je opět Michal Jančařík a o udělení cen rozhodne odborná porota (Věra Míšková, Jana Podskalská, Kamila Špráchalová, Zuska Velichová, Daniel Barták, Peter Beňa, Ondřej Kepka, Jiří Kunte, Zdeněk Zelenka) v tandemu s diváky (cena Novoměstský hrnec smíchu - měření diváckého smíchu při soutěžních projekcích, nejvíce procent prosmátí znamená vítězství). 

(Informace o programu najdete na www.festivalkomedie.cz)