Kladské pomezí

Ateliér RéziKa se na Vás těší i v novém roce 2024

11. 12. 2023

  • Ateliér RéziKa se na Vás těší i v novém roce 2024
Jaké novinky připravuje na rok 2024 Ateliér RéziKa paní Terézie Kalinayové, jejíž výrobky se pyšní označením Regionální produkt Kladského pomezí?
Připraveny jsou opět zajímavé kurzy, které se budou konat v Praze a v České Skalici.  V Národopisném muzeu v Letohrádku Kinských v Praze proběhne 18. února kurz Motanki a 17. května kamenický kurz za účasti Ateliéru. Konkrétní termín bude upřesněn, sledujte web muzea nebo facebookovou stránku Ateliér RéziKa. V České Skalici v útulném prostoru v Nerudově ulici proběhnou kurzy Pletení na formě - zápiastky, Motanki - slovanské panenky, Škapulíře - slovanská síla bylinek, Tkaní na rámu, Tkaní na stavu - individuální, Předení na kolovratu - pro dvě osoby, Suché a mokré plstění a Zpracování vlny od ostříhání po tkaninu. Dále se chystají kurzy malby a kresby pro studenty i dospělé, které mohou sloužit i jako přípravné kurzy na přijímací zkoušky na střední školy.

Všechny termíny najdete na Facebooku Ateliér RéziKa. O individuální kurz můžete požádat e-mailem na adrese kalinayovaterezia@gmail.com. kalinayová Osobně se s Terézií Kalinayovou můžete setkat i na nejrůznějších akcích. 2. a 3. března. 2024 se v Brandýse nad Labem koná Festival zapomenutých řemesel - největší řemeslný festival v Čechách, který dokonce slaví kulaté výročí! A v polovině července Vás jménem Ateliéru zve na Oživlý středověk na hradu Zlenice do krásného Ladova kraje. Tradice, řemesla a folklor jsou naší součástí, pojďme je objevit zábavnou formou.  Kalinayová