Kladské pomezí

Babí léto láká k cyklovýletům Kladským pomezím!

29. 08. 2023

  • Babí léto láká k cyklovýletům Kladským pomezím!
Letní prázdniny utekly jako voda, ale období výletů, putování a toulání se krajinou rozhodně nekončí. Užijte si pohodové dny pozdního léta a vydejte se na cyklovýlet Kladským pomezím.

I v září můžete na svých cestách využívat turistické autobusy s přepravou kol, které vás dovezou na zajímavá místa našeho regionu či zpět. V provozu jsou o víkendech a o státních svátcích až do 1. října. Vybrané spoje jezdí dokonce až do konce října. Jedná se o linky 396 z Deštného v Orlických horách do Jaroměře, 361 z Police nad Metují do Karlówa a 363 z Police nad Metují do Hlavňova. cyklobus Foto: Jan Záliš Cyklistických tras, po kterých se můžete projet, najdete v našem regionu nespočet, proto vám zmíníme alespoň několik tipů. Nenáročný, přibližně 20 km dlouhý výlet na kole si užijete okolo vodní nádrže Rozkoš po cyklostezce, která je již z velké části hotova. Výhledy na třpytící se hladinu „východočeského moře“ rozhodně stojí za viděnou.

Přírodní krásy Jestřebích hor, památky připomínající zdejší hornickou minulost, místa spjatá se sourozenci Čapkovými či hrad, kterému se přezdívá východočeské Pompeje, poznáte, když se vydáte na přibližně 25km okruh ze Rtyně v Podkrkonoší přes Jívku, Malé Svatoňovice a Úpici až na zříceninu hradu Vízmburk. Romantickými a nostalgickými místy známými z románu Babička vás provede 35 km dlouhý okruh Boženy Němcové v okolí Ratibořic. cyklo nm Foto: Michal Fanta Skuteční fajnšmekři a zdatní cykloturisté si mohou vyšlápnout po kopcích a výhledech Novoměstska. 70km trasa vás zavede z Nového Města nad Metují do okolních obcí, kde si užijete nejen rozmanitost zdejší krajiny, ale také genius loci historických událostí, které se zde odehrály v době, kdy byla oblast součástí významné kupecké stezky vedoucí do Kladska.

Mnohem více informací, tipů na cyklovýlety, přehled cyklotras a jízdní řády cyklobusů najdete na www.kladskepomezi.cz/aktivity/cyklistika.