Kladské pomezí

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

16. 04. 2019

  • Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Blíží se konec dubna a s ním tradiční Den Země v Babiččině údolí, známý také jako Ratibořické ovčácké slavnosti. Letos připadne na 27. dubna. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili ukázky pastvy a stříhání ovcí, lidovou muziku a stánky s občerstvením a rukodělnými výrobky. Na účastníky však čekají také zajímavé novinky v programu.

„Návštěvníci se mohou těšit na zajímavě strávený den. Nebude chybět tradiční program, který zahrnuje ukázky pastvy a nahánění ovcí či stříhání ovcí. Mnohé jistě zaujme možnost prohlédnout si různá plemena jak ovcí, tak koz a jiných domácích zvířat,“ uvedla Květa Ležovičová, zakladatelka akce.

Rodiny s dětmi se zabaví u stánku Rodinných pasů, který nabídne například malování na obličej. Milovníci psů budou moci vzít na procházku pejska z Psího domova Lukavice, jiné zaujme volné létání papoušků či exotický zookoutek Mini terra zoo ze Žernova. Nebude chybět ani tvoření se SVČ Bájo nebo pozorování Slunce s Hvězdárnou v Úpici. Zajímavosti o našem regionu se dozvíte na stánku Kladského pomezí. Projet se na koni či si pohladit oslíka vám umožní zástupci Farmy Dubno. Vše bude doprovázet lidová muzika.

Novinkou pro letošní rok je soutěž pro nejmenší návštěvníky. „Děti při vstupu obdrží návštěvnickou kartičku, do které budou na jednotlivých stanovištích sbírat razítka. Za návštěvu určeného počtu stanovišť si budou moci u označeného stánku vyzvednout zaslouženou odměnu,“ poznamenala Radka Jansová z Centra rozvoje Česká Skalice, které je spolu se Správou NKP státního zámku Ratibořice a Královéhradeckým sdružením Svazu chovatelů ovcí a koz jedním z pořadatelů.

„Samozřejmostí bude možnost zakoupit si zajímavé výrobky či dát si něco dobrého na zub. Návštěvníci se mohou těšit na dřevěné hračky, dětské oblečení, šperky, palačinky, med, křížaly a další dobroty a výrobky. Někteří stánkaři budou dokonce předvádět výrobu svých produktů či nabízet ochutnávky,“ dodala Jansová.

Den Země v Babiččině údolí je tradiční osvětová akce, která se koná již po jedenácté. Každý, kdo chce prožít zábavný den, je srdečně zván. Akce se koná od 10 do 16 hodin. Vstupné je 40 Kč, děti do 15 let a majitelé Senior pasu mají vstup zdarma. Na vaši návštěvu se těší pořadatelé.  Ovčácké slavnosti 2019