Kladské pomezí

Běh Babiččiným údolím již v neděli 7. dubna 2019

02. 04. 2019

  • Běh Babiččiným údolím již v neděli 7. dubna 2019

Začátek dubna je tady, příroda se probouzí a láká k pohybu. Již tuto neděli budou mít nadšenci všech generací příležitost zaběhat si v úžasné jarní přírodě Babiččina údolí. První dubnová neděle je již pošesté zasvěcena oblíbené běžecké akci pro všechny věkové kategorie. Běh Babiččiným údolím opět zahajuje regionální běžecký pohár PRIMÁTOR CUP.

Běh Babiččiným údolím je otevřený běžecký závod pro celou rodinu. Tomu jsou přizpůsobeny jednotlivé kategorie závodu i odměny pro vítěze. Na nejmenší děti, které absolvují trasu dlouhou 150 metrů, čeká pohádkové pexeso, mladší dívky a chlapci doplní energii mlynářovým trdelníkem, účastníci hlavního, více než šestikilometrového závodu budou soutěžit o babiččin krajáč.

Běh babiččiným údolím 02 „Přijďte si zaběhat, přijďte fandit nebo se jen projít rozkvétajícím Babiččiným údolím. Kdo bude chtít, může si program zpestřit návštěvou objektů ve správě ratibořického zámku, které děkujeme za to, že nám již šestým rokem umožňuje akci uspořádat,“ uvedla Zdeňka Hovorková z pořádající Místní akční skupiny Mezi Úpou a Metují.  

Závodní kancelář v kuželníku u Panského hostince bude otevřena v neděli 7. dubna od 8:15. Startovní listiny se uzavírají 30 minut před začátkem závodu.

Bližší informace o Běhu Babiččiným údolím spolu s podrobným harmonogramem naleznete na www.masmum.cz. Až do 5. dubna se ještě můžete na závod přihlásit na webových stránkách www.sportchallenge.cz. Zde můžete rovněž průběžně sledovat stav přihlášených do jednotlivých závodů celého běžeckého poháru.

Běh babiččiným údolím 01 Na setkání se všemi příznivci pohybu na čerstvém vzduchu a Babiččina údolí se těší pořadatelé – MAS Mezi Úpou a Metují, oddíl atletiky SK Nové Město nad Metují, město Česká Skalice a Primátor a. s. Náchod.

Zdeňka Hovorková, MAS Mezi Úpou a Metují