Kladské pomezí

Chodíte nakupovat do jaroměřského Tesca? Podpořte Vilu Čerych!

27. 01. 2019

  • Chodíte nakupovat do jaroměřského Tesca? Podpořte Vilu Čerych!

Pomozte spolu s námi Vile Čerych v České Skalici, tato „stará dáma“ si to po téměř 100 letech zaslouží. Stačí nakoupit v jaroměřském Tescu a hlasovat pro náš projekt.

čerych zima Vila Čerych je jedním ze „soutěžících“ pátého ročníku grantového programu firmy Tesco – Vy rozhodujete, my pomáháme. Tato prvorepubliková kulturní památka se nachází v České Skalici. Téměř sto let existence ji značně poznamenalo – byla honosným rodinným domem, sídlem politické školy mládeže, zdravotním střediskem i natáčecím místem Havlova filmu Odcházení. V současnosti slouží především kultuře a vzdělávání, ale také jako místo oddechu, oáza klidu v centru České Skalice.

Mnohé architektonické prvky bohužel vzaly v průběhu let za své. Provozovatel Vily se jí snaží vrátit ztracený lesk a postupně ji opravuje a obnovuje. Zákoutí přilehlé, více než hektarové zahrady nabízí jedinečnou atmosféru a prostor pro relaxaci.

K dokonalosti chybí pouze dobová lavička vytvořená podle původních plánů. Pomozte nám ji získat, je to jednoduché a nebude vás to stát ani korunu!

tesco Za každý nákup v jaroměřském Tescu obdržíte žeton, který stačí už jen vhodit do hlasovacího boxu s projektem Vily Čerych. Společnost Tesco věnuje vítězi hlasování 30 tisíc korun. V rámci celého projektu bude rozděleno více než 5 milionů korun mezi 270 neziskových organizací. Ty pak mohou realizovat aktivity na zlepšení svého okolí.

Hlasovat můžete až do 17. února!

Předem děkujeme za vaši podporu a samozřejmě vás kdykoli rádi uvítáme ve Vile Čerych.

Sabina Štelbaská