Kladské pomezí

Cyklobusy se opět chystají na sezonu

17. 08. 2015

  • Cyklobusy se opět chystají na sezonu
Vydejte se na výlet bez auta a využijte přepravy cyklobusů, které vás dovezou do atraktivních míst Kladského pomezí nebo Gór Stolowych v Polsku.

Na konci května opět vyjedou první pravidelné linky cyklobusů, které organizuje a propaguje společnost Branka, o.p.s., zabývající se rozvojem cestovního ruchu v Kladském pomezí. První linkou se dostanete z Hradce Králové přes Náchod do Adršpachu a dále až na Pomezní boudy a druhá vozí návštěvníky z Náchoda do polské Kudowy Zdróje, Karlówa, Wambierzyc až do Broumova.

Letos proběhne již 12. sezona jejich provozu. V loňském roce byl přepraven rekordní počet návštěvníků, a proto pevně věříme, že jejich počet bude i nadále stoupat.

Pro zájemce budou v informačních centrech připraveny letáky s jízdními řády a také nové mapy s cyklotrasami v Kladském pomezí, které si díky svému formátu snadno při své jízdě schováte do kapsy či do batohu.

Jízdní řády cyklobusů naleznete také na www.kladskepomezi.cz. Regionem projíždějí i další linky cyklobusů do Orlických hor. Více se o nich dozvíte na www.euro-glacensis.cz.