Kladské pomezí

Cyklobusy v Kladském pomezí jezdily už po třinácté

31. 10. 2016

  • Cyklobusy v Kladském pomezí jezdily už po třinácté

Cyklobusy naposledy vyjely poslední víkend v září

Letos již po třinácté se rozjely cyklobusy do turisticky zajímavých míst Kladského pomezí. Po čtyřměsíčním provozu ukončily letošní sezonu poslední zářijový víkend. Tato služba, kterou koordinuje destinační společnost Branka, o.p.s., slouží místním obyvatelům ale zároveň i turistům jako zpestření jejich pobytu.

Vytíženější byl cyklobus jezdící na Pomezky než do Polska

Linka z Hradce Králové do Adršpachu a na Pomezní boudy byla vytížená o několik procent více než v loňském roce. Přepravila více než 7 tisíc cestujících. Nárůst byl zaznamenán také v počtu přepravených kol. Naopak linka na trase Náchod – Karlov – Vambeřice, která vozila návštěvníky do srdce Stolových hor v Polsku, byla méně vytížená než v loňském roce. Jednatel firmy CDS, která tuto službu zajišťuje, Robert Patzelt vysvětluje: „Největší pokles byl způsoben zavedením podobného spoje polským provozovatelem, který vyjíždí o několik minut dříve. Na počtu přepravených návštěvníků spolu se svým kolem, pro které je linka především určena, to nemělo tak výrazný vliv. Dohromady na obou linkách bylo přepraveno více než deset tisíc cestujících. „

Díky cyklobusu se nově návštěvníci dostali do dolu Bohumír

Nově se návštěvníci mohli dopravit i se svým kolem do Jestřebích hor a navštívit nedávno vzniklou turistickou atraktivitu měděný důl Bohumír. Z Hradce Králové bylo možné se dostat bez auta do Vambeřic, které je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Polsku.

Cílem služby je podpora rozvoje šetrných forem cestovního ruchu, prodloužení pobytu návštěvníků a jejich rovnoměrné rozložení po celém regionu. Provoz cyklobusu je podporován dotací z prostředků Královéhradeckého kraje.

Název položky
Foto: Jan Záliš