Kladské pomezí

Cyklobusy vyrážejí každý den

17. 08. 2015

  • Cyklobusy vyrážejí každý den

Již od prvního víkendu v červnu se mohou turisté a návštěvníci nechat přepravit cyklobusem do turisticky významných míst našeho regionu nazývaného Kladské pomezí. V červenci a v srpnu jezdí denně.

Například z Náchoda je možné se každý prázdninový den ráno v 8.15 a 12.15 nechat dovézt do Bludných skal v Polsku nebo pod Hejšovinu do Karlova a dokonce i s vaším kolem. Pokud byste se chtěli vrátit zpět prázdninovým autobusem, můžete před jednou hodinou nebo v půl čtvrté. Za návštěvu stojí také významný turistický cíl Dolního Slezka Vambeřice, kam vás cyklobus doveze krátce po jedné hodině odpoledne, přibližně za 2 hodiny jede zpět.

Druhá trasa vozí turisty z Hradce Králové do Náchoda. Odtud je možné krátce po osmé hodině ráno dojet cyklobusem  přes Adršpach až na Pomezní Boudy v Krkonoších. Výlet na kole z Adršpachu po cyklotrase č. 4036 kolem nově postavené rozhledny na vrchu Čáp s příjemnou zastávkou na Bischofsteině si užijete díky dechberoucím výhledům na Krkonoše, Stolové a Orlické hory. Zvládnete ho přes počáteční stoupání i se svými dětmi. Z osady skály vede trasa pohodovým terénem přes Stárkov a Velký Dřevíč až do údolí Metuje.

V Kladském pomezí jsou v provozu celkem dvě linky cyklobusů. První trasa vede z Hradce Králové přes Náchod do Adršpachu a dále až na Pomezní boudy a druhá vozí návštěvníky z Náchoda do polské Kudowy Zdróje, Karlówa, Wambierzyc až do Broumova. Cyklobusy organizuje a propaguje destinační společnost Branka, o.p.s. ve spolupráci s Královéhradeckým krajem. Směrem na Orlické hory provozuje cyklobusy Euroregion Glacensis. Jízdní řády a tipy na další výlety v okolí najdete na stránkách www.kladskepomezi.cz

Pro srovnání v minulém roce bylo po prvním měsíci provozu obou linek přepraveno přesně 1 000 návštěvníků. Stejně jako v předchozích letech se tento počet neustále zvyšuje a v letošním létě bylo prozatím přepraveno 1 065 cyklistů a turistů. Lze očekávat, že celkový počet cestujících přesáhne 10 000.

Velmi nás těší čím dál tím větší zájem návštěvníků o cyklobusy v Kladském pomezí a pevně věříme, že jich bude i nadále přibývat.