Kladské pomezí

CzechTourism uspořádalo seminář představující novinky v regionech

12. 03. 2016

  • CzechTourism uspořádalo seminář představující novinky v regionech

Agentura CzechTourism uspořádala seminář pro odbornou veřejnost

Agentura CzechTourism a turistické regiony České republiky připravily i letos sérii seminářů, které představí novinky v jednotlivých regionech České republiky. První ze čtyř seminářů proběhl v úterý 8. března v pražském hotelu Jalta.

Na semináři CzechTourismu vystoupilo i Kladské pomezí

Na úterním semináři mělo i Kladské pomezí možnost před novináři a průvodci prezentovat novinky na léto 2016. V hotelu Jalta na Václavském náměstí v Praze se jich sešlo skoro dvě stovky zájemců z řad odborné veřejnosti. Hlavním tématem Kladského pomezí pro sezonu 2016 bude 150. výročí výroční bitvy prusko-rakouské války 1866, která se odehrála hned na několika místech regionu. Speciální programy, výstavy a akce si na červnové dny připravila nejen města Náchod, Česká Skalice a Nové Město nad Metují.

Kladské pomezí představilo odborné veřejnosti své novinky

Mezi novinky regionu patří také nová výstavní síň v prostorách náchodského Hotelu u Beránka věnovaná architektu Janu Letzelovi a historii samotného hotelu, nové interaktivní muzeum Pod Čepicí v Hronově nebo Skriptorium v Broumovském klášteře. V Domku Boženy Němcové v Červeném Kostelci během letní sezony 2016 přibude samostatná expozice červenokosteleckého rodáka Břetislava Kafky. Milovníci netradičních sportů se mohu vydat do Nového Města nad Metuj, kde se mezi 11. - 20. červem odehraje druhý nejprestižnější turnaj v lukostřelbě zdravotně postižených Paralympic Qualifying 2016 nebo také do Police nad Metují, kde bude možné si v informačním centru zapůjčit koloběžky značky Kostka a poznat Policko netradičně ze "sedla" koloběžky. V neposlední řadě byla v nedávno slavnostně otevřena interaktivní naučná stezka vedoucí Pod Křížovým vrchem v Adršpachu.
Název položky Název položky Foto: archiv Branky, o.p.s.