Kladské pomezí

Domácí výrobky z Kladského pomezí letos poprvé zavítaly na veletrhy

30. 03. 2017

  • Domácí výrobky z Kladského pomezí letos poprvé zavítaly na veletrhy
Tradičně jako na začátku každého roku i letos opět proběhla veletržní sezona. Na výstavní místa celé České republiky i v zahraničí se sjeli zástupci cestovních kanceláří, agentur, destinačních společností a dalších subjektů cestovního ruchu, díky kterým se nejen veřejnost dozvěděla nové trendy v cestování a načerpali inspiraci na letošní prázdninovou sezonu.

Destinační společnost Branka, o.p.s. prezentovala náš region Kladské pomezí na celkem třech veletrzích. Jako první se ve dnech 19. - 21. ledna zúčastnila brněnského veletrhu Go - Regiontour, následně 24. - 26. února vyjela až za hranice na Międzynarodowe Targi Turystyczne ve Wrocławi a v neposlední řadě se 10. - 11. března vydala do Hradce Králové na čím dál více oblíbený veletrh s názvem Infotour a cykloturistika.

Na dvou tuzemských veletrzích doprovázely expozici regionální produkty z Kladského pomezí a tak návštěvníci mohli ochutnat výborné bylinné sirupy Camellus a k vidění byly také ručně šité bytové dekorační doplňky od paní Lýdie Birkeové–Mrázové.

Kromě zájmu o regionální výrobky, pracovníky mile překvapila především velká návštěvnost na hradeckém veletrhu a zájem o materiály, které doslova mizely pod rukama. Zájem byl o všechno, především o konkrétně zaměřené materiály - pro děti, kultura, aktivní vyžití apod. K bohaté návštěvnosti jistě přispěl i pěkně zvolený doprovodný program na téma loutkářství.

Název položky

Go - Regiontour Brno

Název položky

Międzynarodowe Targi Turystyczne ve Wrocławi

Název položky

Infotour a cykloturistika v Hradci Králové