Kladské pomezí

Důl Bohumír v Jívce má svého tisícího návštěvníka!

18. 08. 2015

  • Důl Bohumír v Jívce má svého tisícího návštěvníka!
Měděný důl Bohumír, který byl slavnostně otevřen již na začátku června, už má svého tisícího návštěvníka. Stal se jím pan Tomáš Koutný s kluky Patrikem, Pascalem a Adamem.

Pan Tomáš přijel na dovolenou z Prahy. Jako malý často navštěvoval tento kraj a jezdil na prázdniny do Rtyně v Podkrkonoší, kde jako malý navštívil i důl Ida. Nyní se sem vrátil a zaujalo ho otevření dolu Bohumír veřejnosti a proto neváhal a zašel na prohlídku. Dne 19.7. v 11 hodin mu štěstí přálo. Když vstupovali za bránu do areálu, ještě nevěděl, co na něj chystáme, o to větší bylo překvapení, kdy místo toho, aby zaplatil vstupné, dostal vstupné dárkem a ještě k tomu 2 knížky a DVD. Chvíli vypadal v šoku, pak dojat a nakonec vše komentoval s úsměvem a nadšením.  ,,Tak tohle jsme opravdu nečekali“.

Do pamětní knihy dále připojil text:

Jsme mile překvapeni, že jsme 1000 návštěvníci dolu. Všechny výhry bohatě využijeme. Děkujeme Patrik, Pascal, Tomáš a Adam.

Prohlídku si náramně užili, včetně 15m vysokého žebříku ve větrací šachtici, který hravě zmáknul i nejmladší z nich, tím byl teprve 4letý Patrik.

Naprostá většina návštěvníků onen zmiňovaný žebřík s nadšením vylézá ,,na den“.

Vyhýbají se mu pouze lidé, kteří mají strach z výšek. Již se nám stalo, že žebřík vylezla i seniorka s berlí a senior, který byl měsíc po operaci srdce. Návštěvníci to berou jako výzvu a děti většinou po vylezení hlásají, že to bylo super, ale málo, a že půjdou ještě jednou.