Kladské pomezí

Festival komedie spouští předprodej. 45. ročník se blíží!

06. 08. 2023

  • Festival komedie spouští předprodej. 45. ročník se blíží!

Na šest dní plných smíchu se už teď chystá Kino 70 v Novém Městě nad Metují. V září se tady totiž uskuteční 45. ročník Festivalu české filmové komedie. Předprodej vstupenek na soutěžní promítání bude spuštěn už v úterý 1. srpna.

10.-15. září 2023, to je týden, ve kterém se diváci v novoměstském kině budou smát 11 soutěžním komediím a pobaví je také doprovodný program. “Netradičně letos festival zakončíme už v pátek, a to komedií Přání k narozeninám. Začínáme v neděli 10. září komediemi Život pro samouky a Za vším hledej ženu. Jako vždy doporučujeme zvláště na tyto dva dny rezervovat vstupenky v čas, zahájení a zakončení bývají vyprodané,” upozornil ředitel festivalu Zdeněk Krákora. 

Na zakončení festivalu budou předány ceny odborné poroty, cena divácká a pořadatelé festivalu udělí také CENU ZA NEZAPOMENUTELNÉ ROLE V KOMEDIÁLNÍCH FILMECH, kterou si osobně převezme LUDĚK SOBOTA! Herec, který letos oslavil 80. narozeniny, do Nového Města nad Metují přijede v pátek 15. září. V loňském roce tuto cenu převzala Daniela Kolářová, v roce předchozím Petr Nárožný.  

Už tradičně jsou na programu festivalu také dopolední nesoutěžní promítání, které si užije hlavně dětský divák. Po celý týden se navíc před kinem vystřídají zpěváci, kapely a další doprovodný program. Doprovodný program je zdarma, vstupenka na jedno promítání stojí 70 korun. Předprodej na webu www.festivalkomedie.cz bude spuštěn v úterý 1. srpna. 

Moderátorem celého festivalu bude opět Michal Jančařík a o udělení cen bude rozhodovat odborná porota (Věra Míšková, Jana Podskalská, Kamila Špráchalová, Zuska Velichová, Daniel Barták, Peter Beňa, Ondřej Kepka, Jiří Kunte, Zdeněk Zelenka) v tandemu s diváky (cena Novoměstský hrnec smíchu - měření diváckého smíchu při soutěžních projekcích, nejvíce procent prosmátí znamená vítězství). V roce 2022 si diváckou cenu - Novoměstský hrnec smíchu - odnesla komedie Mimořádná událost, diváci se smáli 32, 72 procent času.  

(Další informace o festivalu a o programu najdete na www.festivalkomedie.cz)