Kladské pomezí

Galerie výtvarného umění v Náchodě má #pootevřeno

15. 04. 2020

  • Galerie výtvarného umění v Náchodě má  #pootevřeno

Galerie výtvarného umění v Náchodě je součástí nové kampaně Královéhradeckého kraje #pootevřeno.

Galerie výtvarného umění je v současné době uzavřena, ale to neznamená, že nepracujeme. Když Vy nemůžete za námi, rozhodli jsme se pomocí sociálních sítí přijít my k Vám. Každý den usilovně pracujeme na tom, abychom Vám přiblížili dvě výstavy, které jsme otevřeli v únoru, abychom Vám umožnili nahlédnout do našich sbírek, a vracíme se i k výstavám minulým prostřednictvím fotek a videí. Nezapomínáme ani na rodiče a děti, které inspirujeme výtvarnými nápady v domácím prostředí. Naše úsilí bude pokračovat i dalšími projekty, které můžete sledovat na našich sociálních sítích: Facebooku, Instagramu a Youtubekanálu. 

Virtuální prohlídka výstavy Řekni, kde ty kytky jsou… (otevřena 22. 2.)

Kurátor výstavy PhDr. David Chaloupka
Kam směřuje lidský život a kam míří naše civilizace? Jakou roli sehrává v tomto směřování příroda? Proč nedochází k souladu našeho myšlení, konání a zákonů přírody? Malířská instalace jubilanta Michala Burgeta (*1970, Náchod), náchodského rodáka, představuje autorskou postkatastrofickou vizi v „malém“ světě občana nedaleko pozorovatele (souseda). Tvůrce se tentokrát neomezil jen na klasickou malbu a formu závěsného obrazu, ale spojil nový malířský cyklus s až naturalistickou instalací předmětů naší každodennosti. Bilance jedince a společnosti se propojují a nezdají se příliš optimistické…
YOUTUBE: www.youtube.com/channel/UCCY9-pcTiqb9QkX4uSB-cgw 

On-line dílny nejen pro rodiče s dětmi
„Ťuk, ťuk. Kdo tam? Galerie.

Každý čtvrtek na facebooku galerie.
Inspirace materiály z domácího prostředí. Výtvarné nápady s doprovodnými fotografiemi. Doporučeno dětem od 5 let do 15 let.
Facebook: www.facebook.com/galerienachod/  Dílny GVUN

Návraty

Každé pondělí na Facebooku galerie.
Připomínka vernisáží k výstavám, které již proběhly. Doprovodné fotografie a videa.
Instagram: www.instagram.com/galerie_nachod/ 

Připravujeme projekt „Z ruské sbírky“. Nejvýznamnější částí sbírkového fondu galerie tvoří právě díla ruského malířství 19. a 20. století, která bývají zpřístupněna každý lichý rok a lákají návštěvníky ze všech koutů republiky. Jedná se totiž o třetí největší sbírku ruského malířství v České republice. Našim cílem je nyní tyto poklady přiblížit i Vám z pohodlí domova. Každé úterý Vás na stránkách Facebooku seznámíme s některými obrazy z ruské sbírky, ke kterým přidáme část pracovních listů pro různé věkové kategorie. Pracovní listy vznikly za podpory Ministerstva kultury ČR.  Tropinin - GVUN Tropinin - Podobizna dívky s papouškem Brzy se na Vaši návštěvu v galerii těšíme. Do té doby máme #pootevřeno.

Veronika Masnerová, Galerie výtvarného umění Náchod