Kladské pomezí

Zažijte dobrodružnou hru Brány pevnosti dokořán v pevnosti Josefov

01. 08. 2016

  • Zažijte dobrodružnou hru Brány pevnosti dokořán v pevnosti Josefov

V pevnostním městě chytají hru pro celou rodinu

Vraťte se do časů dávno minulých a vyzkoušejte si své dovednosti a poznejte, jak se žilo v pevnostním městě prostřednictvím úkolů, které vás čekají v podzemí i nad zemí. A kdy? Už v sobotu 27. srpna od 13 hodi v Bastionu I Pevnosti Josefov.

Pevností vám provedou dělostřelci a markytánky

Hrou vás provedou dobové postavy, vyzkoušíte si různé činnosti z civilního i vojenského života v pevnostním městě a zapojíte se do života ve vojenském táboře, který bude vystavěn na shromaždišti nad vstupem do podzemí. V dopoledních hodinách vás čekají klasické komentované prohlídky, a to pouze od 9 do 12 hodin. Poslední prohlídka vychází právě ve 12 hodin. Od 13 hodin již malé i velké návštěvníky přivítají dělostřelci a markytánky, Vaši průvodci dávnou minulostí.

Hrát se bude "nadzemí" v i podzemí

Aby mohli účastníci hry vkročit do podzemí, musí nejprve splnit několik úkolů "nad zemí". Zastavíte se v dílně Matyáše Bernarda Brauna a poznáte, které atributy patřily jednotlivým sochám a jaké byly příběhy postav, jimiž byla díla inspirována. Společně se budeme zabývat i vojenským a civilním odíváním, v prachárně si vyzkoušíte přesnost v míření a zjistíte, jestli byste dovedli vykřesat jiskru pomocí ocílky a pazourku.Ověříme si i Vaše znalosti ohledně bylinek a koření. Nemine Vás ani doručování tajné zprávy.

Po celé odpoledne máte možnost seznámit se s vojenským táborovým životem. Tábor bude vystavěn na shromaždišti nad vstupem do podzemí.

Start na Bastionu I, doba trvání hry je cca 60 minut. Je nutné přijít nejpozději v 17 hodin, v 18 hodin bude hra ukončena.
 
Fotografie z minulé akce zde: https://flic.kr/s/aHskD5KTMW

Více na: http://www.pevnostjosefov.cz/udalosti/brany-pevnosti-dokoran-vojensky-tabor/