Kladské pomezí

Jarní prázdniny v Muzeu papírových modelů

21. 01. 2016

  • Jarní prázdniny v Muzeu papírových modelů

Jarní prázdniny aneb Týden s Herkulem v místě, kde papír ožívá. V Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují tentokrát na téma Letem světem s muzeem. Muzeum připravilo bohatý program pro děti v týdnu od 8. do 12. února.

Už po čtvrté o jarních prázdninách otevře Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují prostor, který nabídne dětským návštěvníkům bohatý dopolední program.

V místě, kde papír ožívá, v doprovodu maskota Herkula, děti prožijí týden plný her, zábavy, poznávání a tvoření.

Letošní téma je Letem světem s Muzeem. Program má dvě části. V první účastníkům představíme zábavnou formou destinaci, do které se s Herkulem vypravíme, a ve druhé budeme tvořit. Ač v Muzeu papírových modelů, nebude naším výchozím materiálem pouze papír.

V pondělí 8. února program začne poznáváním pestrého a temperamentního Mexika. Děti si vytvoří pestrého papouška, který v Mexiku žije ve volné přírodě. Úterní dopoledne bude patřit poznávání Japonska, domoviny sakury. Ve středu je v plánu návštěva Afriky s jejími domorodými kmeny a šamany. Čtvrteční dopoledne je na řadě poznávání Austrálie s typickou malbu místních domorodců.

V pátek 12. února zakončí Týden s Herkulem putováním po Bangladéši. Jako památku na tento den si v dílně v Muzeu děti vytvoří slona.

Martina Váňová
Muzeum papírových modelů Police nad Metují

Název položky Název položky
Foto: archiv MPMPM