Kladské pomezí logo Kladské pomezí turistická oblast

Josefov opět ožije

10. 07. 2019

  • Josefov opět ožije
Jarmark, řemeslníci, dobová móda, vojenská přehlídka, bitevní vřava, josefovské pivo i program pro nejmenší.
Již v sobotu 13. 7. 2019  budete moci v Josefově cestovat časem. Unikátní památka ožije v takovém rozsahu již podruhé.
Josefovské náměstí s monumentálním kostelem, který byl postaven v letech 1805 až 1810, zaplní v sobotu 13. července trhovci, řemeslníci, vojáci v uniformách, měšťané v krásných šatech i prostý lid. Na rynku poteče josefovské pivo Šancovák proudem, ke koupi budou ručně malovaní cínoví vojáčci, voňavé koláčky a další tradiční i neotřelé sladké dobroty, v kotlících připravené ty nejvybranější pochoutky uvařené podle historických receptů.
Sám císař Josef II. se svou družinou zavítá toho dne mezi svůj lid. Josefovští na jeho počest připraví překvapení na uvítanou a ztvární pro pobavení všech jeden z příběhů, který se v kraji dlouho vypráví.
Nejmenší jistě potěší loutkové divadlo Romana a Libušky Bauerových nebo možnost projížďky na koních. Všichni příchozí bez rozdílu věku mohou využít příležitosti nechat se vyfotografovat v zapůjčeném dobovém kostýmu a donést si domů památku na den, kdy Josefov i s jejich pomocí ožil. Více než vítáni jsou i tací, kteří sami dorazí v historickém oděvu. Čeká je drobná odměna na informačním stánku. V sobotu bude zpřístupněných několik turistických areálů a muzeí. Je připravena také komentovaná prohlídka pevnostního hřbitova. Na něm je pohřbeno nespočet zajímavých osobností, jejichž příběhy vám bude dlouholetý správce vyprávět.