Kladské pomezí

Kam vyrazit o třetím červnovém víkendu

12. 06. 2019

  • Kam vyrazit o třetím červnovém víkendu
Trocha inspirace, jak si příjemně užít volné dny.
Kulturní festival plný uměleckých zážitků - autorského čtení současných spisovatelů, výstavy, koncertů, společně s tanečním představením a divadelní pohádkou pro děti.



Žernovský bajk má připraveny trasy pro všechny věkové kategorie a skvělé ceny. K tomu bude hrát například Benjaming´s clan nebo Love song orchestra. Nad námi bude létat stíhačka Ládi Ábela, děti si mohou hrát na skákacím hradu nebo soutěžit dovednostech, a mnoho dalšího. bajk 2019 Město Česká Skalice vás zve na vinařskou akci pod záštitou Českého svazu vinařů. Řízené degustace různých vinařství z celých Čech, doprovodný program, hudba a přednášky o víně. Na programu budou přednášky „Nejlepší česká vína dnes" Karla Tomáška a „Jak chutnalo víno za vlády Karla IV" Stanislava Rudolfského, předsedy Cechu českých vinařů. V areálu vystoupí Pěnice z České Skalice, Champagne lovers Band a Kon&Takt z České Skalice. Občerstvení po celý den. Zábavný program pro děti. Výstava obrazů českoskalických umělců (spolky Ateliér a Východočeský fotograf, ateliér Petra Vlčka). Výstava historických motocyklů soukromého sběratele Tomáše Krause ze Žernova. Celým dnem bude návštěvníky provázet moderátor Tomáš Magnusek. Slavnost vína Dálkový pochod Cestou Jakuba Haliny (Červený Kostelec - Sněžka).
Přijďte si vyzkoušet jeden z nejstarších dálkových pochodů v naší republice, stále se těšící pozornosti milovníků přírody v oblasti podhůří Krkonoš a našich nejvyšších hor.



Společné oslavy rokytenských spolků s bohatým programem pro veřejnost. Společné oslavy rokytenských spolků Den otevřených atelierů umělců z regionu Kladského pomezí (Petr Nováka, Markéta Škopová, Zdeněk Farský ad.)
Přehled ke stažení (PDF) doa