Kladské pomezí

“Kempiči” jsou biblí pro všechny milovníky kempinku

01. 06. 2023

  • “Kempiči” jsou biblí pro všechny milovníky kempinku

Teprve před pár dny vyšla nová kniha Kempiči, která aspiruje na povinnou výbavu pro všechny návštěvníky tuzemských rekreačních zařízení. Knížka, jejímž autorem je herec Vojtěch Říha, nese podtitul (NE)POSTRADATELNÝ RÁDCE PRO MILOVNÍKY KEMPINKU, a kromě spousty tipů a triků pro kempovací nadšence, nabízí i moře zábavy a těžko uvěřitelných historek.

Kempiči "Nikdy jsem neměl ambici napsat knížku, ale když se mi ozvali z nakladatelství, někde v hlavě mi to furt šrotovalo”, vysvětluje Vojtěch Říha, pro kterého je kniha Kempiči prvotinou.
“Mým cílem bylo napsat knížku, kterou si může každý cestovatel zabalit do batůžku a vytáhnout jí na nafukovacím lehátku uprostřed rybníka nebo na palandě svého karavanu. Chtěl bych, aby se moje knížka stala takovou biblí pro kempovací nadšence”, dodává. 

Při psaní knížky čerpal novopečený autor zejména ze svých vlastních zkušeností, které zažil během natáčení stejnojmenného pořadu, který začala o prázdninách roku 2020 vysílat internetová televize Stream. Seriál z prostředí českých kempů se stal hned od svého počátku nejsledovanějším pořadem daného léta.
Dvojice tvůrců – Vojtěch Říha a Jakub Štefanec – objížděla ty nejzajímavější české kempy a následně je také specifickým způsobem hodnotila. Díky ojedinělému formátu pořadu a spoustě humorných situací, které moderátoři během inspekce kempů zažívali, se stal pořad Kempiči populární stálicí českého internetu.  Kempiči A na co se tedy můžete při čtení knihy Kempiči nejvíce těšit? Dozvíte se například, jak má vypadat správně ugrilovaná klobása, nebo na jaké typy umývárkových sprchomatů můžete v kempu narazit. Kempiči vám také poradí, jak si správně vybrat karimatku a na závěr nesmí chybět manuál pro naturistické začátečníky. Mezi navštívenými kempy nechybí ani ty v Královéhradeckém kraji, jako jsou Autocamp Sedmihorky, Koupaliště a kemp Pecka nebo Autocamping Rozkoš. Druhá linka knížky pak vypráví o radostech a strastech mladých tvůrců, kteří se rozhodli, že si chtějí natočit svůj vlastní internetový pořad. 

Knihu “Kempiči” vydalo nakladatelství Grada Publishing, a. s.

Foto: Martin Sedláček, archiv Kempičů