Kladské pomezí

"Kladská stezka" už brzy propojí významná místa regionu

20. 09. 2016

"Kladská stezka" povede z Jaroměře směrem na Náchod

Cyklotrasa by měla propojit Jaroměř s Náchod a tak by měla vzniknout návaznost i na polskou stranu. V současné době se připravuje cyklostezka z Jaroměře až do Rychnovek. Tím se definitivně propojí Jaroměř s Českou Skalicí. Díky časové náročnosti administrativních záležitostí může však stavba reálně začít až v druhé polovině příštího roku. Cyklotrasa navazuje na dnes již cyklisty oblíbenou stezku z Hradce Králové do Jaroměře. Úsek dále pokračuje až na Kuks.

Do projektu Kladské cyklotrasy patří i další projekty

V rámci projektu "Kladské stezky" je v plánu také zrealizovat pokračování  cyklostezky z České Skalice na Náchod a také dvacetikilometrový okruh okolo vodní nádrže Rozkoš. Přednostně bude zrealizována trasa pokračující do Náchoda, protože podle okruh okolo Rozkoše bude údajně z hlediska povolení mnohem náročnější.

Důležitou stavbou celého projektu je také podchod pod jednou z komunikací mezi Náchodem a Novým Městem nad Metují. Ta by měla především zabezpečit přechod chodců a cyklistů na druhou stranu silnice.

V rámci cyklotrasy bude i několik odboček, které turisty zavedou na zajímavá místa regionu. V projektu je myšleno také na několik odpočívadel a hracích koutků pro děti.

Zdroj: http://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/jaromer-se-propoji-s-nachodem-20160918.html