Kladské pomezí

Kladské pomezí chce lákat rakouské turisty na městskou turistiku

26. 04. 2017

  • Kladské pomezí chce lákat rakouské turisty na městskou turistiku

Rakouští novináři zamířili do Nového Města nad Metují

Česká centrála cestovního ruchu se sídlem ve Vídni zorganizovala několikadenní odbornou cestu pro novináře do České republiky. Skupina rakouských vedoucích a product manažerů vedoucích rakouských tour operátoru v rámci této cesty zavítala v sobotu 22.dubna také na zámek v Novém Městě nad Metují. V té době na zámku a na přilehlém náměstí probíhal bohatý program na zahájení turistické sezony – Brány města dokořán.

Novináři si užili program akce Brány města dokořán

Na podiu mohli návštěvníci shlédnout taneční a hudební vystoupení, na nádvoří a náměstí probíhaly řemeslné trhy. Před zámkem byly k vidění auto moto veteráni. Velmi oblíbená se stala výstava  vláčků modelářského centra v České Skalici. „Jsem mile překvapena, jakou skvělou atmosféru má Nové Město nad Metují. Ráda bych se sem znovu přivedla další skupinu, tentokráte na více dní“, sdělila své dojmy ředitelka  České centrály ve Vídni Yvette Polasek, která celou cestu zajišťovala.

Obecně prospěšná společnost Branka starající se  o rozvoj cestovního ruchu v Kladském pomezí, pomáhala tuto návštěvu zajistit a věří, že spolupráce bude pokračovat i v budoucnu. Městská turistika patří, podle každoročně aktualizovaného dokumentu World travel trends report, k nejrychleji rozvíjejícím se segmentům trhu cestovního ruchu.

Název položky Foto: Markéta Venclová