Kladské pomezí

Kladské pomezí jede fandit do pardubického Olympijského parku

22. 07. 2016

  • Kladské pomezí jede fandit do pardubického Olympijského parku

Město perníku ožije olympiskou atmosférou

Letní stadion, Tyršovy sady, park Na Špici a další místa v Pardubicích se ve dnech 5. - 21. srpna promění v brazilské Rio de Janeiro. Na rozloze 245 600 metrů čtverečních se zde bude konat Olympijský park Pardubice 2016, jeden ze čtyř olympijských parků, které v době konání letních her v Česku najdete. Těšit se můžete na mnoho sportů, slavných osobností a také kultury. Středem všeho dění bude park Na Špici, kde mimo jiné najdou návštěvníci velkou obrazovku vysílající živé přenosy přímo z olympiády v Riu.

V centru olympijského dění nebude chybět ani Kladské pomezí

K olympijskému fandění a oslavám se 15. srpna připojí také destinační společnost Branka, o.p.s. pro region Kladské pomezí. Kladské pomezí tam bude mít velký stan v termínu od pondělí 15. - 21. srpna. Ke spolupráci jsme oslovili i města o další členy.“: poznamenala ředitelka Branky Markéta Venclová. „Pro návštěvníky bude také připravený zajímavý doprovodný program.“: dodala. Celý týden se u stanu Kladského pomezí návštěvníci budou moci seznámit se zázraky světla díky Muzeu chytré zábavy Pod Čepicí z Hronova. Dále se zde ve spolupráci s destinační společností bude prezentovat i Město Náchod, které představí své novinky a tipy na výlety. Díky vojákovi v uniformě se návštěvníci dozvědí mnoho zajímavostí o prusko-rakouské válce 1866 a především děti si budou moci vyzkoušet vystřihnout a sestavit různé papírové modely v tvořivé dílně Muzea papírových modelů z Police nad Metují.

Pokud se i vy chystáte okusit jedinečnou atmosféru letních olympijských her právě v Pardubicích, určitě se nezapomeňte stavit ve stánku Kladského pomezí a zažijte ještě něco navíc.