Kladské pomezí

Kladské pomezí navštívilo Lázně Velichovky

15. 03. 2024

  • Kladské pomezí navštívilo Lázně Velichovky
Ve čtvrtek 14. března 2024 uspořádalo Kladské pomezí společný jarní poznávací výlet pro zástupce měst, obcí, turistických atraktivit, informačních center a regionální výrobce. Cílem byly Lázně Velichovky 1897 - moderní české lázně s dlouholetou tradicí.

Lázně se specializují především na léčbu a rehabilitaci pacientů s onemocněním pohybového aparátu, pacientů po úrazech nebo po operacích kostí a kloubů, dále na léčbu onemocnění nervového systému i některá onkologická onemocnění. Velichovky Společně jsme si užili komentovanou prohlídku areálu lázní a přilehlého lázeňského parku, během které jsme si vyzkoušeli chůzi s trekovými holemi pod vedením zkušeného instruktora. Prohlédli jsme si také interiéry lázní a seznámili se s některými lázeňskými procedurami, jako je např. slatinný zábal. Křídová slatinná zemina s vysokým obsahem uhličitanu vápenatého a železa je zdejším unikátním přírodním léčivým zdrojem.

Otestovat jsme mohli i moderní způsoby rehabilitačního cvičení na přístroji Walker View, který analyzuje správné držení těla a rozložení zátěže při chůzi, a balanční plošině ProKin, která monitoruje a následným tréninkem posiluje stabilitu dolních končetin. Velichovky Kromě léčebných a wellness pobytů lázně nabízí také bohaté kulturní vyžití. Pravidelně se zde pořádají hudební a taneční večery, přednášky a promítání ve zdejším kině. Užít si můžete posezení v kavárně, restauraci nebo procházku lázeňským parkem. Celý areál je navíc otevřený i veřejnosti, nejen lázeňským hostům. Velichovky Na závěr naší návštěvy nás čekala ještě prohlídka nedalekého K-Triumf Resortu, který kromě ubytování svým hostům nabízí wellness centrum, zázemí pro nejrůznější sportovní aktivity, konferenční prostory, restauraci a nezapomenutelné výhledy do okolní krajiny a přilehlé obory s vysokou zvěří.

Moc děkujeme zástupcům a pracovníkům Lázní Velichovky 1897 i K-Triumf Resortu za to, s jakou péčí se nám po celý den věnovali. Velichovky