Kladské pomezí

Komentované prohlídky v České Skalici pokračují i v srpnu

06. 08. 2018

  • Komentované prohlídky v České Skalici pokračují i v srpnu

Prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny a návštěvníci, ale i obyvatelé České Skalice a blízkého okolí tak mají poslední čtyři možnosti navštívit komentované prohlídky zaměřené na prvorepublikovou architekturu ve městě a na bitvu u České Skalice.

Pondělí v České Skalici je o prázdninách jasnou volbou pro ty, kteří chtějí o dovolené zažít něco netradičního a zároveň se něco dozvědět. V Barunčině škole je připraven zábavně-naučný program, který návštěvníkům přiblíží, jak vypadalo vyučování v době, kdy do školy chodila Božena Němcová. Zhruba hodinový program začíná v 10 a v 11 hodin a zájemcům doporučujeme rezervaci v Regionálním informačním centru na tel. 491 453 870 nebo 773 578 112 nebo na mailu infocentrum@ceskaskalice.cz.
Prohlídky - vily
Regionální informační centrum je pak místem, kam se můžete přesunout po obědě, neboť právě zde je ve 13:45 sraz účastníků komentovaných prohlídek. Ty jsou dvojího typu. V pondělí 6. a 20. srpna vás čeká prohlídka zaměřená na prvorepublikovou architekturu ve městě. Prohlídka je zakončena návštěvou Vily Čerych, a to včetně interiéru. Na trase vás také čeká malé překvapení. Dále pořádáme prohlídky zaměřené na bitvu u České Skalice, kterými vás provede voják v dobové uniformě. Ty se konají v pondělí 13. a 27. srpna a podíváte se po místech, která jsou spjatá s touto smutnou historickou událostí v našich dějinách. Bitva u České Skalice byla jednou z nejkratších, ale bohužel také nejkrvavějších bitev prusko-rakouské války.
Prohlídka - bitva  
Komentované prohlídky trvají cca 2 hod. Zájemce prosíme o rezervaci na tel. 491 453 870 nebo 773 578 112 nebo na mailu infocentrum@ceskaskalice.cz. Cena prohlídky: 40 Kč.
Prohlídky ČS
Těšíme se na Vaši návštěvu.
Radka Jansová, Centrum rozvoje České Skalice