Kladské pomezí

Leden láká na zajímavé akce ve Vile Čerych

07. 01. 2019

  • Leden láká na zajímavé akce ve Vile Čerych

První měsíc v roce, tedy leden, bude patřit cestovatelským přednáškám. Nabídneme vám však i další vyžití v podobě koncertu či Relaxačního malování suchým pastelem.

čerych zuš Ve čtvrtek 10. ledna jste zváni na koncert Zimní pohlazení. Ten pro vás připravili žáci z pobočky ZUŠ B. Smetany Nové Město nad Metují. Nebude chybět ani Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby. Vstupné dobrovolné.

čerych indie   Další čtvrtek 17. ledna bude patřit cestovatelské přednášce o Severní Indii. Redaktor Tomáš Plecháč vás provede jednou z největších metropolí na světě Dillí, „růžovým městem“ Jaipur, „modrým městem“ Jodhpur v pouštním státě Rajasthan, významnými poutními místy Ajmer, Pushkar, a dvoumilionovou Agrou s proslulými památkami: Červenou pevností i slavným Taj Mahalem. Vstupné 60 Kč.

Pátek 18. ledna se ponese v duchu relaxace spojené s malováním. Při dalším z Relaxačních malování si namalujeme suchým pastelem labuť na hladině vody a také grafickou stylizaci symbolu lásky. V případě zájmu si rezervujte místo na tel. 730 127 885. Kurzovné činí 350 Kč a výtvarné pomůcky 100 Kč, pokud nemáte vlastní.

čerych toulky Poslední lednovou akcí, na kterou vás k nám srdečně zveme, je přednáška o Černé Hoře. Přednášet bude paní Kateřina Voňková. Vstupné 60 Kč.

A na závěr ještě jedna pozvánka. Do 9. ledna máte možnost shlédnout výstavu, která se nenachází v prostorech Vily, ale v Regionálním informačním centru v České Skalici. Je však s Vilou Čerych pevně spjatá, protože se věnuje kromě výročí 20 let založení infocentra také výročí 15 let založení Centra rozvoje Česká Skalice a 10 letům provozu infocentra pod hlavičkou naší organizace. Pro upřesnění uvádíme, že Centrum rozvoje Česká Skalice provozuje vzdělávací středisko Vilu Čerych a věnuje se mimo jiné zvelebování jak vily, tak její přilehlé zahrady.

Přijďte, těšíme se na vás!

Bc. Sabina Štelbaská