Kladské pomezí

Martina Hloušková zahájila spolupráci s infocentrem v České Skalici

18. 09. 2022

  • Martina Hloušková zahájila spolupráci s infocentrem v České Skalici
Paní Martina Hloušková z Červeného Kostelce vyrábí chutné a zdraví prospěšné bylinné sirupy z léčivých a dalších aromatických rostlin, které pěstuje na vlastní certifikované přírodní zahradě nebo vlastnoručně sbírá v lokalitách Kladského pomezí. Díky tomu její výrobky již několik let nesou označení Regionální produkt Kladského pomezí. 

V letošním roce navázala spolupráci s Informačním centrem Česká Skalice díky osobnímu setkání a společné diskuzi na Ovčáckých slavnostech v Ratibořicích. Výsledkem jsou 3 druhy sirupů se speciální etiketou tematicky zaměřenou na Ratibořice, Babičku a Boženu Němcovou. Ke každé etiketě byla vybrána také vlastní příchuť - lípa, mateřídouška a levandule.  

Sirupy se zařadily mezi úspěšné a velmi dobře prodávané suvenýry z Kladského pomezí, propagující současně regionální výrobek, ale také osobnosti a místa spojená s Českou Skalicí. Nejúspěšnějším se stal levandulový sirup, u kterého se podařilo spojit lákavou aromatickou chuť levandule s atraktivní etiketou se slavným ratibořickým sousoším Babičky s vnoučaty. Všechny druhy zakoupíte v Informačním centru v České Skalici.  sirupy