Kladské pomezí

Město Náchod je obohaceno o další turistickou atrakci

05. 12. 2016

  • Město Náchod je obohaceno o další turistickou atrakci

Zvonkohra rozezněla celý Náchod

Město Náchod je obohaceno o další atraktivitu. Je jím ZVONKOHRA umístěná na Karlově náměstí, která tvarově připomíná bránu, na jejímž vrcholu se skví miniatura náchodského zámku v celé své kráse. Pod ní je zavěšeno 11 zvonků zajišťujících hudební produkci. Celková hmotnost instalace je úctyhodných 371 kg. Hlavním použitým materiálem při výrobě byla broušená nerezavějící ocel. Armatura, v jejím nejvyšším bodě tvořeném věží zámku, dosahuje výšky 4,162 m.

Zvonkohru lze řídit i přes mobilní aplikaci

Zvonkohru ovládá sofistikovaný systém, který lze řídit přes wifi a mobilní aplikace. Nabízí přehrávání melodií v pravidelně i nepravidelně v nastavených časech, spuštění či vypnutí zvuku lze provést též pomocí mobilního telefonu. Základní nabídka hudební produkce v systému obsahuje 15 lidových nebo „umělých" písní, 10 koled a vánočních melodií dle výběru, v případě kreativního přístupu lze připojit i klávesy a nahrát vlastní skladbu. Zvonkohra umožňuje i hodinové bití a to ve ¼, ½, ¾ + celá hodina v intenzitě zvuku max. 80 decibelů přímo u zvonkohry. Se zvyšující se vzdáleností od zdroje síla hlasitosti produkce samozřejmě klesá.

Při slavnostním odhalení zvonkohry byl dosažen rekord

Slavnostní odhalení zvonkohry se uskutečnilo v rámci akce ZVONKOBRANÍ ve čtvrtek 1. prosince 2016 na Karlově náměstí. Na programu se podílely děti z MŠ Vančurova a jako vyvrcholení byla možnost zúčastnit se a být součástí pokusu o rekord v řetězovém zvonění. Díky téměř třem stovkám účastníků se zvonečky, kteří prošli branou za dozoru komisaře, se podařilo dosáhnout zápisu do České knihy rekordů!

Název položky
Název položky

Název položky

Zdroj a foto: www.mestonachod.cz