Kladské pomezí

Novoměstská filharmonie přinese koledy a vánoční písně až k vám domů

23. 11. 2020

  • Novoměstská filharmonie přinese koledy a vánoční písně až k vám domů
Od 29. listopadu 2020 se na Facebooku a Instagramu Novoměstské filharmonie začnou pravidelně objevovat vánoční písně v podání koho jiného, než právě tohoto tělesa. Členové Nofi však kromě svých nástrojů nažhaví také trouby, ve kterých upečou cukroví pro zdravotnický personál.

V souvislosti s nepříznivou epidemiologickou situací letošní rok Nofi už dvanáct měsíců nemůže vystupovat pro své věrné fanoušky. Na jaře členové orchestru v rámci charitativního projektu “Hrajeme do oken” navštívili čtyři domovy seniorů, kde zahráli klientům pro rozptýlení.

Advent je časem vzájemného setkávání, a navzdory současným omezením, se podařilo najít způsob, jak tentokrát zahrát všem. Od 29. listopadu 2020 se na facebookovém a instagramovém profilu Nofi budou pravidelně objevovat písně pro naladění se na vánoční čas i zahnání chmur. Orchestr si ke své interpretaci koled přizval i zajímavé hosty – sboristku Státní opery v Praze Lucii Bildovou, sólistu Moravského divadla Olomouc Martina Štolbu a houslového virtuóza Petra Zdvihala (Symfonický orchestr Českého rozhlasu). NoFi

Kdo nebude zrovna držet v ruce nástroj, přesune se k vykrajování a pečení cukroví. A kam poputuje? „Chystáme se do Městského střediska sociálních služeb Oáza v Novém Městě nad Metují, do červenokosteleckého Hospicu sv. Anežky České a do nemocnice Náchod,“ upřesňuje Eliška Kratěnová, manažerka Nofi.

Celý projekt zaštiťuje iniciativa Městského klubu v Novém Městě nad Metují s názvem Nenechme kulturu padnout! Zapojeni do ní jsou také pěvecký sbor Kácov, divadelní soubor Nodivse a Městské informační centrum. NoFi Aktuální informace o projektu naleznete na facebookovém a instragramovém profilu Novoměstské filharmonie a na www.nofi.cz. Na tomto místě se také více dozvíte o možnosti podpořit činnost orchestru „virtuální vstupenkou“ skrze službu Donio.