Kladské pomezí

Pohádková cesta v Adršpachu

14. 06. 2020

  • Pohádková cesta v Adršpachu
Pokud přemýšlíte, kam vyrazíte na výlet, jednou z lákavých možností je přijet do Adršpachu. Kromě úžasného skalního města, které asi nemusíme představovat, můžete navštívit i zámek Adršpach.

Zámek najdete nedaleko vstupu do skal a nabídne vám klid a bohatou zábavu pro celou rodinu. Dovede vás k němu nově otevřená interaktivní cesta, která začíná přímo na skalním okruhu kolem Ozvěny. Na stezce vás čeká pět hravých stanovišť a na každém z nich si můžete natisknout razítko s písmenkem. Pokud se vám podaří složit slovo „zámek“, mají vaše děti vstupné na zámek zdarma. Tím ovšem zábava nekončí. Pomozte Třetímu princi v pohádkové místnosti splnit tři úkoly a odměna vás nemine. Dokážete ulovit rybu, najít ztracenou ovečku a vykutat ze skály drahokam? Uvidíme. Zámek Adršpach Pro dospělé návštěvníky zámek nabízí kavárnu s venkovním posezením a lákavou nabídkou dezertů.

Nahlédnout můžete také do zámeckých expozic. V přízemí je umístěna expozice lnářství a tkalcovství. Zároveň zde najdete bohaté informace o celém Adršpachu. Historické první patro je věnované rodu Nádherných, jehož členové zde žili až do konce druhé světové války. Ve druhém patře můžete navštívit horolezecké muzeum, mapující lezení od počátků až po současnost, s mnoha exponáty.

Dvakrát do měsíce můžete také navštívit letní kino. Na zámecké zahradě promítáme vždy po setmění. Začínáme v pátek 3. července 2020. Přehled filmů najdete na facebooku Zámek Adršpach nebo na www.obecadrspach.cz.

Další pěknou akci chystáme na neděli 26. července: přehlídku veteránů. Na zámek se sjedou historická vozidla, která zde budou parkovat od 12 do 16 hod. Občerstvení bude zajištěno a k doplnění atmosféry starých časů zahraje Swing Sextet s úžasnou Evou Emingerovou.

Těšíme se na vaši návštěvu a užijte si léto!

Text: Jolana Jánská
Foto: Andrea Zákravská, Jan Záliš