Kladské pomezí

Potravinová sbírka v Polici nad Metují

20. 10. 2020

  • Potravinová sbírka v Polici nad Metují

Na den svatého Martina byla naplánovaná Svatomartinská jízda v Polici nad Metují.
Ale vzhledem ke krizovým opatřením vlády kvůli pandemii Covid-19 jsme byli nuceni jízdu a celý doprovodný program zrušit. 
Ale součástí akce byla i potravinová sbírka pro Potravinovou banku Hradec Králové z. s., kterou budeme realizovat ve dnech
2. – 15. listopadu 2020.

Sbírku jsme naplánovali tak, aby byla v souladu se současnými a popřípadě i s následnými tvrdšími opatřeními.

Jistě jste zaznamenali v médiích, že letošní rok jsou potravinové banky ještě potřebnější než v předchozích letech. Potravinovým bankám dochází zásoby a nárůst samoživitelek a rodin s dětmi v hmotné nouzi roste i v našem kraji. Potravinové bance Hradec Králové z.s. (www.potravinovabankahk.cz) chybí hlavně potraviny s dlouhou expirací jako je rýže, těstoviny nebo konzervy. Tyto potraviny získává banka tradičně z potravinových sbírek, které jsou díky situaci v letošním roce v ohrožení. Potraviny, u nichž rychle končí životnost jako je maso, mléčné výrobky či cukrovinky získávají z řetězců, ale ty nejsou v současné situaci aktivní a šetří. Potravinová sbírka Dovolte nám požádat Vás o pomoc. Zapojte se pod heslem „Přej a bude Ti přáno, dej a bude Ti dáno“ do potravinové sbírky pro Potravinovou banku Hradec Králové z.s. Připomeňme si odkaz sv. Martina, buďme laskaví, projevme soucit a podejme pomocnou ruku těm, kteří ji potřebují.

Jedná se o potravinovou sbírku pro samoživitelky a rodiny s dětmi v hmotné nouzi v našem kraji. Potraviny předáme Potravinové bance v Hradci Králové z.s.

Nejvíce jsou potřebné potraviny pro malé děti (dětské výživy ovocné i zeleninové příkrmy, dětské piškoty, sunar, kaše krupičky i jiné.) Vítány jsou další trvanlivé potraviny například: konzervy, rýže, těstoviny, marmelády, polévky nebo sušené a instantní potraviny. 

Sběrné místo: černý box u vchodu do Muzea papírových modelů (Tyršova 341, Police nad Metují).
Nad 15 ks nabízíme odvoz.
Termín: 2. 11. - 15. 11. 2020 - každý den včetně víkendů od 8 do 12 hodin (v jiný čas prosíme o upozornění SMS zprávou)
Kontakt:
Police nad Metují: Martina Frydrychová 737 583 144 nebo martina-frydrychova@seznam.cz

Nově je možné darovat i mimo Polici nad Metují!
Hronov: Renáta Vlachová 725 003 974
Náchod: Lenka Zajíčková 777 684 689
Teplice n/M: Andrea Plná 724 545 810
Červený Kostelec: Veronika Mesnerová 721 543 805
Bezděkov: Hana Mazancová 603 715 965)

Potravinovou sbírku pořádá spolek Apeiron s podporou Města Police nad Metují a Muzea papírových modelů. Plakát - potravinová sbírka