Kladské pomezí

Proběhlo setkání íčkařů Kladského pomezí

02. 06. 2022

  • Proběhlo setkání íčkařů Kladského pomezí
V pátek 27. května proběhlo v příjemném prostředí zahradní kavárny Trees v Červeném Kostelci pravidelné setkání pracovníků informačních center Kladského pomezí. Účastníci pohovořili o plánovaných akcích, ale také o tom, jaké novinky chystají pro návštěvníky na letošní sezónu.

Na své „domácí půdě“ přivítal všechny zúčastněné Aleš Ždárský a představil činnost a myšlenku společnosti Trees, která je novým partnerem Kladského pomezí. Martin Soukup, ředitel Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu, zhodnotil návštěvnost turistických cílů v Kladském pomezí, představil projekt Cyklopecky a informoval o provozu turistických autobusů s přepravou kol, které nově realizuje a koordinuje krajská destinační společnost.   setkání IC Poté již následoval prostor pro zástupce informačních center. V Novém Městě nad Metují lákají do loni otevřeného interaktivního Sálu hodinek, na letní komentované prohlídky města, ale také na novinku, kterou jsou kurzy Nordic Walking. V Náchodě zaznamenávají postupný návrat zahraniční klientely a zvou do Malých lázní, kde nově nabízejí rezervace piknikových košů a připravují pestré Kulturní léto. Malé Svatoňovice zhotovily pro turisty nové suvenýry s motivy bratří Čapků, postaviček z jejich pohádek, ale také s rozhlednou Žaltman. Hlavní letní akcí v Úpici bude letní výstava s názvem „Květinková Dřevěnka“. V Jestřebích horách můžete navštívit také Důl Bohumír v Jívce, který je o prázdninách přístupný bez rezervace, v ostatních měsících pouze po předchozí domluvě.  setkání IC V Hronově se chystá otevření obnoveného Čapkova mlýna a lákají na páteční prohlídky Jiráskova divadla. V Jaroměři finišují s dotiskem publikace Vyprávění o historii Jaroměře, v pevnosti Josefov bude možné absolvovat nový zážitkový program Po stopách dezertéra a na podzim by se měl otevřít Wenkeův dům po celkové rekonstrukci. V České Skalici připravují čtvrtý díl Babiččiných pohádek a nové látkové suvenýry v podobě postav na motivy děl Boženy Němcové. Také inovovali ratibořický kuželník, ve kterém najdete obchůdek „Krámek jako z pohádky“. Adršpašský zámek postupně prochází rekonstrukcí exteriérů, pravidelně tu pořádají nejrůznější akce a chystají novou expozici „Historie turismu v Ádru“. V Červeném Kostelci lákají na Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové, ale také na nedaleký hrad Vízmburk.  setkání IC Markéta Venclová a Lenka Lembejová informovaly o činnostech organizace Kladské pomezí. Představily nové logo, které vzniklo na základě nové marketingové strategie a reflektuje téma „Rozkoše“, toulání, cest i návratů. Dále pohovořily o letošních projektech. Pod hlavičkou „Festival zážitků“ budou v letošní sezóně prezentovány nejrůznější zážitkové akce napříč naším regionem, které jsou přehledně uvedeny na webu www.festivalzazitku.cz

V letošním roce opět probíhá cestovatelská soutěž pro rodiny s dětmi Toulavý baťoh. Pravidla jsou stejná jako v předchozích letech, novinkou je však počet odměn, které jsou připraveny pro prvních 200 účastníků. Změn v letošním roce doznaly cyklobusy. Cyklisté se mohou těšit na nové linky i zbrusu nové propagační materiály, které vydává krajská destinační společnost. K dostání jsou v infocentrech našeho regionu.   setkání IC Na závěr proběhla diskuze o online katalogu ubytování na webu Kladského pomezí a distribuce propagačních materiálů.