Kladské pomezí

Proběhlo setkání pracovníků informačních center

18. 06. 2021

  • Proběhlo setkání pracovníků informačních center
V pondělí 14. června 2021 proběhlo tradiční setkání zástupců informačních center z celého Kladského pomezí, kteří si vyměnili informace o přípravách na letošní sezónu, ale také nejrůznější poznatky ze své praxe.
Setkání bylo zahájeno v zajímavém prostředí Muzea magie v Jaroměři, kde byli zúčastnění přivítáni místostarostou Jiřím Kubinou. Následovala exkurze muzea a kouzelnické vystoupení pana Karla Kašpara.  Setkání IC

Poté se skupina přesunula do příjemného prostředí nedalekých Říčních a slunečních lázní na břehu řeky Úpy. Zde proběhl hlavní program jednání, během kterého byla prezentována aktuální činnost obecně prospěšné společnosti Kladské pomezí i jednotlivých informačních center. 

Ředitelka Markéta Venclová pohovořila zejména o nových online marketingových aktivitách Kladského pomezí. Společně s Jiřím Švandou zhodnotili také přípravy nového online katalogu ubytování, které probíhalo ve spolupráci s informačními centry v uplynulých týdnech. Setkání IC Zástupci informačních center prezentovali novinky ze svých domovských měst a obcí. Ve Rtyni v Podkrkonoší vznikla nová expozice o táboru nucených prací v Tmavém Dole a během otevírací doby muzea je možné navštívit také unikátní rtyňskou zvonici. Muzeum bratří Čapků v Malých Svatoňovicích připravilo nový interaktivní prvek expozice – hru „Vejšlap na Žaltman“. Plánují také realizaci směrovek pro turisty. 

Úpice plánuje vybudovat nové expozice v muzeu, které budou věnovány Karlu Čapkovi. V Dřevěnce připravují výstavy a řemeslné trhy. Největší novinkou infocentra v Novém Městě nad Metují je interaktivní expozice "Město hodinek", věnující se historii měření času i legendární novoměstské značce náramkových hodinek PRIM, která bude otevřena od července. 

Infocentrum v Jaroměři prošlo rekonstrukcí a v letošním roce bude realizovat dotazníkové šetření mezi návštěvníky, nač se má ve svém portfoliu služeb zaměřit. V Josefově je připravována expozice věnovaná první světové válce. Česká Skalice vymyslela novou soutěž, během které budou účastníci vyzváni ke sbírání pohozených odpadků v oblasti samotného města i Babiččina údolí. Plánováno je také další pokračování úspěšných Báchorek z Babiččina údolí.  

V Hronově proběhne slavnostní odhalení naučné stezky pejska Voříška, která vede na Vysokou Srbskou. Probíhají přípravy festivalu Jiráskův Hronov, který se stal součástí iniciativy Festivaly u hranic. Pro jeho propagaci budou využity nové způsoby, jako například hostesky ve vlacích.