Kladské pomezí

Regionální produkty z Kladského pomezí se rozrostly o další výrobky

06. 03. 2017

  • Regionální produkty z Kladského pomezí se rozrostly o další výrobky

Další výrobky získaly značku Regionální produkt - Kladské pomezí

Již podruhé v pořadí se setkala certifikační komise začátkem března se záměrem certifikovat výrobky z regionu značkou Regionální produkt – Kladské pomezí.

Regionální produkty Kladského pomezí se rozrostly o šest nových výrobků

Do pomyslné rodiny certifikovaných výrobků přibylo dalších šest výrobků, kterými se může Kladské pomezí chlubit. Patří mezi ně voňavé výrobky paní Martiny Venclákové z Náchoda v podobě ručně vyráběných a balených mýdel a vonné šumivé lázně s epsomskou solí. Abychom neochudili chuťové vjemy, certifikovali jsme hned dva medaře. Med z oblasti Chvalkovic je vyráběn na základě již padesátileté rodinné tradice a Rokytnický med vzniká ve Včelí farmě Rokytník, v malebném údolí mezi vrchy Maternice a Turov u Hronova. Dalším certifikovaným výrobkem jsou dekorativní ručně vyráběné letované šperky s polodrahokamy paní Doskočilové z Mezilesí u Nového Města nad Metují. Regionální výrobky ale nemusí být jen o chuti a vůni. Proto se mezi regionální výrobky zařadily i Babiččiny pohádky, zpracované na základě pohádek Boženy Němcové v interaktivní a čtivé publikace.

Radost z nových výrobců mají i vlastníci ochranné známky

„Máme velkou radost, že máme již osm certifikovaných výrobků a tak šikovné místní výrobce, díky nimž se turistický region Kladské pomezí bude moci propagovat a návštěvníkům ukázat další možnosti jak poznat náš krásný kraj. Těšíme se na vzájemnou spolupráci“, řekla Markéta Venclová, ředitelka Branky, o.p.s., která je vlastníkem ochranné známky Regionální produkt – Kladské pomezí.

Předpokládaný termín dalšího setkání certifikační komise je podzim letošního roku. V případě zájmu naleznete bližší informace na www.kladskepomezi.cz.

Název položky
Název položky