Kladské pomezí

Střihni si víkend v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují (12. - 14. 5.)

05. 05. 2017

  • Střihni si víkend v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují (12. - 14. 5.)

Muzeum papírových modelů slaví 5 let! 

Před pěti lety na jaře se pro veřejnost otevřela jediná stálá expozice papírových modelů v Evropě. U jeho zrodu stála na jedné straně skupina nadšených modelářů a na druhé straně Město Police nad Metují. A páté narozeniny jsou určitě důvodem k pořádné oslavě. Proto Muzeum papírových modelů (MPM) připravilo nejen pro modeláře, ale i pro širokou veřejnost Oslavu svých narozenin.

Oslavovat se v muzeu bude celý víkend

Oslavy začnou v pátek 12. května v 18.00 hodin, kdy se Muzeum ve spolupráci se spolkem Apeiron připojí k „roku grafiky“, vyhlášeným spolkem Hollar, který letos slaví sto let od svého založení. Po vernisáži se terasa před Muzeem rozezní koncertem zpěvačky a kytaristky Zuzany Dumkové.

Na sobotu 13. května připravilo Muzeum ten nejdůležitější program oslavy svých narozenin. Zlehka se začne koncertem kapely Café Baret a v 17.00 se bude připíjet na zdraví Muzea, bude se krájet dort s pětkou a odpálí se papírový ohňostroj. Druhým vrcholem sobotního odpoledne bude v 19.00 hodin vernisáž výstavy modeláře Ladislava Badalce, jednoho z otců zakladatelů. A večer Muzeu k narozeninám zahraje písničkářka a členka divadla Ypsilon, Jana Šteflíčková.

Připraven je i program pro děti

Kromě toho bude po celý den připraven program pro děti. Pod dohledem polických skautů bude připravena Skautská stezka pro šikuly, Adlabar zase připravil dva workshopy, ve spolupráci s firmou Viridium bude možné v expozici Muzea vidět při práci 3D tiskárnu. Jaroslav Soumar zase dopoledne provede děti svou knihou Pírko a Martina Nosková ve svém workshopu představí originální razítka a speciální pohlednice. Po celý den budou v Muzeu modeláři předvádět ukázky ze své práce a hosté oslav tak uvidí, jak takový papírový model vzniká. Těšit se návštěvníci můžou i na Bubbleshow Pavla Rollera.

Večer před Muzeem uvidíme přímý přenos přistání Polické vesmírné expedice Apollo 341 na Měsíci a celý den zakončí skutečně ohnivý ohňostroj.

Neděle začne dopoledne sladkým tvořením a po obědě se bude létat: je připraveno vlaštovkodovádění a malování ptáčků, Adlabar představí obrázkové Bingo, Mr. Carlo přijede s balonkovou show a v 15 hodin začne představení loutkové pohádky Jirka s kozou.

Celý týden po oslavách pak budou v Muzeu probíhat speciální prohlídky s modeláři a sběrateli k výročí.

Muzeum papírových modelů se už teď těší na svoje narozeniny a věří, že přijde spousta malých i velkých gratulantů, kteří si společně s ním oslavy pořádně užijí.

 A kdo se ještě připojí k oslavám?

V sobotu a neděli bude v Polici nad Metují probíhat Pohár České republiky v minikárách – startovat se bude na začátku obce Suchý Důl a cílová rovinka skončí u odbočky na Ochoz. A protože pořádající AMK Police slaví 65 let, tak na koupališti připravil doprovodný program, který bude probíhat pouze za příznivého počasí od 10 do 15 hodin.

Součástí oslav je také pozvánka na výlet do partnerského města Swídnice.
Celý program oslav najdete níže, na samostatném plakátu.


Pavel Frydrych


Název položky Název položky Název položky Název položky Název položky