Kladské pomezí

Světový klavírní virtuóz Lukáš Vondráček zahraje s Novoměstskou filharmonií v náchodském Beránku

21. 01. 2019

  • Světový klavírní virtuóz Lukáš Vondráček zahraje s Novoměstskou filharmonií v náchodském Beránku
NÁCHOD – V pondělí 29. dubna 2019 se v náchodském Beránku uskuteční výjimečný koncert pro fanoušky klasické hudby. Novoměstské filharmonie (Nofi) zde pod vedením dirigenta Jaroslava Rybáčka vystoupí s klavírním virtuózem Lukášem Vondráčkem. 

nofi republice Mussorgského Baba Jaga, Šavlový tanec Arama Chačaturjana, Valčík č. 2 Dmitrije Šostakoviče a další klenoty ruské vážné hudby zazní na letošním turné Novoměstské filharmonie. Na dobrušský (28. 4. 2019) a náchodský (29. 4. 2019) koncert si orchestr připravil pro své fanoušky dáreček. Sólový part Čajkovského Klavírního koncertu b moll zahraje virtuóz Lukáš Vondráček.
            Světově uznávaný muzikant debutoval v roce 2002 jako patnáctiletý na koncertě České filharmonie pod vedením Vladimira Ashkenazyho. Ten mu také později dával soukromé lekce
a výrazně ovlivnil jeho kariéru. Prohlásil o něm: „Takový klavírista se rodí jednou za třicet let“.
V roce 2003 Vondráček podnikl turné po USA, při němž vystoupil v newyorské Carnegie Hall.
            nofi vondracek Mezi vítězstvími v mezinárodních soutěžích v USA, San Marinu i Pretorii vyniká první cena v nejprestižnější světové klavírní soutěži královny Alžběty v Bruselu.
            V současné době hojně koncertuje jako klavírní virtuóz v těch nejslavnějších koncertních síních za doprovodu nejlepších orchestrů z celého světa. Pro Nofi je velkou poctou, že s Lukášem Vondráčkem stane na jednom pódiu. Velké poděkování patří partnerovi koncertu C. Bechstein Europe, s.r.o za zapůjčení klavíru na dobrušský koncert.

Předprodej vstupenek na náchodský koncert bude zahájen 21. 1. 2019 od 9 hod. v informačních centrech regionu a online na www.beraneknachod.cz

Podrobné informace o dalších koncertech jarního turné Nofi naleznete na facebooku Novoměstské filharmonie a na www.nofi.cz
_____________________________________________________________________________________________________

Novoměstská filharmonie (NOFI) je jedinou neprofesionální filharmonií v Královéhradeckém kraji. Natočila dvě CD (Tance a Filmové melodie), nahrála filmovou hudbu ke snímku Nickyho rodina o Nicholasu Wintonovi a v minulosti posbírala mnoho ocenění na mezinárodních soutěžích. Věkový průměr muzikantů se pohybuje kolem 23 let, ale navzdory svému mládí se s dirigentem Jaroslavem Rybáčkem a uměleckou vedoucí Irenou Rybáčkovou nebojí pouštět také do náročných skladeb klasické hudby.