Kladské pomezí

Tento týden do muzea zadarmo či za zážitky

15. 05. 2018

  • Tento týden do muzea zadarmo či za zážitky
Právě tento týden máte v rámci Mezinárodního dne muzeí a galerií možnost navštívit komponované programy či si zdarma prohlédnout stálé expozice a tematické výstavy.
16. 5. 2018
Regionální muzeum Náchod si připravilo Muzejní noc, která zájemcům umožní zdarma navštívit obě náchodské muzejní výstavy (Náchodské výtvarné jaro ve výstavní síni muzea a Osudové osmičky 20. století v dějinách Náchoda v budově stálé expozice) a stálou expozici. V rámci zahájení bude představen posvátný kámen, který nově obohacuje expozici pravěku. Dále na vás čeká setkání se zajímavou osobností - modelářem a sběratelem Luborem Šušlíkem, který pohovoří nejenom o sobě, ale také o výrobě miniatur vojáčků (17:15 až 18:15 hod. v budově stálé expozice). Povídání pana Šušlíka vystřídá vystoupení členů kulturního spolku SPONA ze Suchého Dolu v dobových kostýmech (18:20 až 19:20 hod.) a od 19:30 do 20 hodin si můžete vyslechnout přednášku Richarda Švandy na téma „květnová mobilizace roku 1938", doplněnou rovněž přímým svědectvím pana Šušlíka. Vstupné: zdarma18. 5. 2018

Městské muzeum Nové Město nad Metují po vás tento nebude chtít za vstupné ani korunu. Kromě stálé expozice barokní lékárny, hodinek PRIM vám nabídne výstavu Svět loutek mapující historii tohoto východočeského fenoménu zapsaného na seznam nehmotných kulturních památek UNESCO.
Městská galerie Zázvorka kromě stálé expozice nabídne výstavu prací německé umělkyně Evy Pannée, vstup do lapidária v bývalé hladomorně a výhled z věže. To vše tento den zdarma.
19. 5. 2018
11. Úpická muzejní noc
Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na 11. ročník úpické muzejní noci, která se letos koná ve znamení pohádek. A co Vás čeká? Kromě tradičního zpřístupnění expozic v neobvyklém čase bude připraven bohatý program – ať už výroba animovaného filmu či humoru, seznámení se s loutkohereckým uměním, ukázka pohádek, ale i další aktivity pro malé i velké, včetně hry o poklad! Velké ohnivé překvapení na konec!

Pro rodiny s dětmi je také určena Muzejní noc na pevnosti Dobrošov. K hledanému pokladu je dovedou ztracené bojové indicie.


BONUS
Naposledy se bude Mezinárodní den muzeí a galerií slavit v Galerii výtvarného umění v Náchodě.