Kladské pomezí

Těšte se na nové Cyklotoulky z Kladského pomezí

19. 05. 2023

  • Těšte se na nové Cyklotoulky z Kladského pomezí
Ve čtvrtek 18. května 2023 proběhlo v našem regionu natáčení oblíbeného televizního pořadu pro všechny cyklonadšence s názvem Cyklotoulky. Jedná se již o čtvrtý díl z Kladského pomezí. Tentokrát se jeho tvůrci v čele s reportérem a redaktorem České televize Stanislavem Bartůškem projeli na kole podél řeky Metuje. Doprovázel je starosta Nového Města nad Metují, pan Milan Slavík, a místostarosta Hronova, pan Karel Jára. 
Své putování zahájili v malebném údolí Peklo u Nového Města nad Metují, jehož dominantou je oblíbená Bartoňova útulna od architekta Dušana Jurkoviče.  cyklotoulky Další zastávky je čekali v Náchodě, kde navštívili Jiráskovu turistickou chatu na Dobrošově, ze které je nádherný výhled do dalekého okolí, park zdejšího Střediska volného času Déčko a také zrekonstruované Dětské dopravní hřiště v Bělovsi. 

Poté doputovali až do nedalekého Hronova, který je známý především jako rodiště spisovatele Aloise Jiráska, ale na prázdniny sem ke svým prarodičům jezdívali také sourozenci Čapkovi. Prohlédli si Čapkův mlýn, navštívili Meditační park a objevili Stezku pejska Voříška.  cyklotoulky Premiéra pořadu je naplánována na konec července tohoto roku. O konkrétním termínu vás budeme včas informovat.