Kladské pomezí

Toulavý baťoh uzavírá letošní sezonu, ale pokračuje

11. 11. 2015

  • Toulavý baťoh uzavírá letošní sezonu, ale pokračuje

A jak si letos vedl? Už druhým rokem se mohli návštěvníci Kladského pomezí a nejen oni zapojit do cestovatelské hry Toulavý baťoh, sbírat samolepky a soutěžit tak o pěkné ceny v podobě létajících talířů nebo i samotného batohu. Samolepky byly k dostání celkem na 25 místech regionu a tak měli návštěvníci možnost poznat celý region Kladského pomezí a část sousedního Polska.

Výherců Toulavého baťohu, kteří sesbírali všech šestnáct samolepek, bylo v letošním roce celkem pět. Dokonce se mezi ně zařadil i rekordman, který sesbíral všechny samolepky během pouhých tří dnů. Soutěžících, kteří získali zábavné frisbee, bylo však mnohem více. V letošním roce bylo vydáno přes 450 létajících talířů. I zájem o ilustrované mapy, které slouží jako podklad pro cestovatelskou hru, byl veliký. Turisté si pro ně chodili do informačních center, byly rozdávány během veletrhů, k dostání na regionálních akcích a v neposlední řadě i v některých školách. Celkem si tedy letos návštěvníci i místní odnesli přibližně 11 500 kusů map v českém i v polském jazyce. Někteří se rádi zapojili do naší hry, jiným mapa posloužila jako pěkný suvenýr z Kladského pomezí.

Když batoh zrovna nesoutěžil, mohli jste se s ním setkat i během akcí s názvem Den s Toulavým baťohem a to v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují, v pevnostním městě Josefov, v Green Valley parku ve Stárkově a na broumovské Svatováclavské pouti. Tato odpoledne plná dobrodružství a zábavy si v mnoha případech užili nejen děti, ale i dospělí.

Již dnes náš Toulavý baťoh přemýšlí, čím vás překvapí v příštím roce. Vy však nezapomeňte, že cestovatelská hra i nadále pokračuje až do vydání všech výher a proto máte stále možnost získat svůj žlutý turistický batoh. Více informací o soutěži a také tipy na výlety naleznete na www.toulavybatoh.cz.