Kladské pomezí

Třináctá sezona cyklobusů Kladského pomezí je v polovině

12. 08. 2016

  • Třináctá sezona cyklobusů Kladského pomezí je v polovině

Cyklobusy poprvé vyjely na začátku června

Od letošního června mohli návštěvníci regionu využít dvou linek oblíbených cyklobusů, které pro ně každoročně organizuje a propaguje společnost pro Kladské pomezí Branka, o.p.s.

Červená linka cyklobusu přiblížila návštěvníkům další turistické cíle

A kam se mohou návštěvníci nechat dovézt? První červenou linkou lze projet celé Kladské pomezí. Cyklobus vyjíždí z Hradce Králové chvíli po sedmé a dále pokračuje do Jaroměře, Náchod a Adršpach až na Pomezní boudy. Díky této lince mohou návštěvníci na kole a navíc bez auta poznat například malebné Babiččino údolí, náchodský zámek, rodný dům Aloise Jiráska, polický klášter nebo i jedinečné Adršpašsko-teplické skály. Letos byla tato linka prodloužena a nově zastavuje i v Janovicích, Jívce a Radvanicích. Tak se cestující snadněji dostanou do měděného dolu Bohumír a Jestřebích hor, kde je kromě úžasných výhledů a krásné přírody čekají dvě rozhledny, Lotrandova sluj nebo celá řada vojenských opevnění. Z Pomezních bud se cyklobus vrací po stejné trase, avšak pouze do Náchoda, vždy pět minut po půl čtvrté.

Do Polska vás sveze modrá linka cyklobusu

Modrou linkou se můžete nechat svézt až za hranice s Polskem. Z Náchoda vyjíždí v 8.15 a 12.15 a pokračuje přes Kudowu Zdrój do Karłówa. O víkendu a ve svátek se však tímto cyklobusem dostanete až do Broumova a také do poutního místa Wambierzyce, kde se nachází unikát v podobě baziliky sv. Panny Marie, největší a nejkrásnější křížová cesta v Evropě nebo také největší pohyblivý betlém v Kladsku.

Naposledy cyklobusy vyrazí poslední víkend v září

Obě linky cyklobusů jezdí až do konce září. O prázdninách je jimi můžete nechat svézt každý den a v září už pouze o víkendech a ve svátcích. Tak je nezapomeňte ještě řádně využít. Pro zájemce jsou v informačních centrech připraveny letáky s jízdními řády a také praktické mapy s cyklotrasami. Jízdní řády cyklobusů a tipy na výlety naleznete na www.kladskepomezi.cz.