Kladské pomezí

Turistická sezóna 2017 na Pevnosti Dobrošov

06. 03. 2017

  • Turistická sezóna 2017 na Pevnosti Dobrošov

Turistická sezona v Pevnosti Dobrošov proběhne i přes rozsáhlou rekonstrukci

Rádi bychom Vás touto cestou informovali, že turistická sezóna 2017 na Pevnosti Dobrošov proběhne, byť za částečného omezení způsobeného přípravnými pracemi k avizované rozsáhlé rekonstrukci. Připravili jsme pro návštěvníky několik novinek a zajímavých akcí nesoucích se v duchu 80. výročí zahájení stavby těžkého opevnění na Náchodsku, vč. stavby samotné Pevnosti Dobrošov. A co u nás uvidíte nového?

Novinkou v Pevnosti Dobrošov bude několik nových exponátů 

Ve vstupní expozici přibude několik nových a zajímavých exponátů a k vidění bude rozšířená expoziční část o tzv. „Dobrošovský Slavín“. V ní se dozvíte o osudech osobností, které své životy spojily se stavbou opevnění a událostmi roku 1938 na Náchodsku. Zmínit musíme především Jaroslava Purkyta (důstojník pěšího pluku 48 Jugoslávie), Eduarda Zicháčka (autor nástěnných maleb ve srubu Jeřáb), majitele pracovní firmy Kapsa a Müller, která stavěla dobrošovskou pevnost, ale i mnohé další. Spatřit budete moci například předměty osobní povahy či fotografie se k nim vztahující.

V roce 2017 nebudou chybět ani zajímavé akce

Ze zajímavých akcí připomínáme 2. ročník dřevořezbářského sympózia Dobrošovské dřevobraní (15. a 16. července), 3. ročník Se starostou do pevnosti s otevřením nové stezky mezi Českou Čermnou a Bělovsí (19. srpna), nebo připomínku stavby pevnosti spojenou se křtem nové knihy k osobě Jaroslava Purkyta a zajímavým programem (9. září). Akcí bude samozřejmě více a v rámci možností se pokusíme nabídnout podobný servis jako v letech předcházejících.

Rádi Vás tímto na Dobrošově přivítáme a doufáme, že si z nabídky vyberete. Veškeré informace o provozní době, omezení a připravovaných akcích se dozvíte na www.pevnost-dobrosov.kvalitne.cz.

Bc. Richard Švanda, správce Pevnosti Dobrošov