Kladské pomezí

V měděném dole Bohumír se opět probudí peklo

06. 10. 2017

  • V měděném dole Bohumír se opět probudí peklo
Přijměte pozvání na oblíbenou čertovskou akci pro děti, která probíhá na konci turistické sezóny v termínu od 21. - 29. 10. 2017 v měděném dolu Bohumír v Jívce. Jedná se o relativně ojedinělou akci, kdy se přímo v chodbách dolu Bohumír objevuje samotné peklo. Výjimečnost akce spočívá v tom, že akce probíhá v podzemí a tím autentickém prostřední pro vytvoření iluze pekla. Děti, které akci navštíví, si vyzkoušejí každodenní činnosti čertů, jejich povinnosti, ale ani legrácky si čertíci neodpustí. Děti si projdou čertovskou školou, pak se okolo kovárny dostanou k vědmě Bertě, která za všech okolnostní zná všechny hříchy vašich dětí. S čertíky pak společně připraví dřevo, aby bylo pod kotlem stále čím topit. Nakonec navštíví samotný pekelný sál, kde trůní sám Lucifer. Lucifer stejně jako vědma ví všechno a hříchy patřičně odměňuje! Neváhejte a přijďte se sami přesvědčit, že peklo ví všechno. !!Rezervace termínu nutná!!

Patronkou akce se stala místní rodačka ze Rtyně v Podkrkonoší  a muzikálová zpěvačka slečna Kamila Nývltová. Dne 21. 10. 2017 od 14h bude v pekle přítomna.

Návštěvu měděného dolu Bohumír můžete spojit s příjemnou podzimní procházkou. Nechce se inspirovat naším tipem na výlet:

Malé Svatoňovice, nám. K. Čapka – (červená t. z.): rozcestí Pod Kolčarkou, lom Kuprovka, měděný důl Bohumír, zpět lom Kuprovka, rozcestí Pod Kolčarkou, Malé Svatoňovice (9,5 km)

Vydejte se na podzimní výlet přes vrcholky Jestřebích hor až do měděného dolu Bohumír, kde objevíte samotné peklo i s několika čerty. Ačkoli výlet není příliš dlouhý, upozorňujeme předem na větší převýšení z důvodu přechodu hřebenu Jestřebích hor.

Ze svatoňovického náměstí, kde si v Mariánské studánce můžeme nabrat výbornou vodu na cestu, se vydáme po červené turistické značce, která chvíli kopíruje i hlavní silnici. Přesto, že zde doprava není příliš četná, dbejte prosím na zvýšenou opatrnost. V pravotočivé zatáčce nás značka vyvede již mimo silnici a nyní nás čeká prudší kopec až na hřeben Jestřebích hor. Jakmile mineme Petrovickou kapličku, víme, že jsme již za polovinou největšího kopce. Ještě pár metrů stoupání a ocitáme se až na samotném hřebenu Jestřebích hor na rozcestí Pod Kolčarkou. Určitě víte, že Jestřebí hory jsou proslulé kromě rozhledny Žaltman a loupežníka Lotranda také celou řadou vojenského opevnění, které skrývají husté lesy. Na rozcestí si hned můžete prohlédnout objekt lehkého opevnění vzor 37, který je zcela zrekonstruován do stavu z roku 1938 a plně vybaven. Jeho návštěvu byste si, popřípadě museli předem domluvit, neboť správci „řopíku“ tu obvykle bývají jen zřídka a v letních měsících. Od rozcestí pokračujeme stále po červené a tentokrát již z kopce. Sejdeme až ke zaplavenému lomu Kuprovka a dojdeme až na hlavní silnici, odkud je to jen malý kousek do našeho cíle, měděného dolu Bohumír. Zpět se můžete vydat po stejné cestě, popřípadě si ji ještě trochu prodloužit a od rozcestí Pod Kolčarkou se projít po hřebenu až téměř k rozcestí u Bílého kůlu a po modré sejít zpět do Malých Svatoňovic.

Videopozvánka na akci: https://www.youtube.com/watch?v=LBZ8OdDXHrs

  Název položky