Kladské pomezí

V Náchodě bude poprvé odhalena putovní výstava fotografií našeho regionu

17. 03. 2017

  • V Náchodě bude poprvé odhalena putovní výstava fotografií našeho regionu

Projekt "Blíže k přírodě, blíže ke kultuře" uspěl na podzim 2016

Na podzim roku 2016 destinační společnost Branka, o.p.s. uspěla s česko-polským projektem s názvem Blíže k přírodě, blíže ke kultuře, který by měl připomínat 20leté výročí existence organizace a 10 let úspěšné česko-polské spolupráce s Powiatem Kłodzkim.

Výstava projektu Blíže k přírodě, blíže ke kultuře bude v Náchodě

Ve dubnu se poprvé budete moci setkat s jejími výstupy, a to na vernisáži putovní venkovní výstavy, která spatří světlo světa poprvé ve středu 19. 4. v Náchodě. Výstava bude umístěna na Masarykově náměstí před kostelem sv. Vavřince a složena z celkem 14 fotografií z české strany a 22 z polské strany. Fotografie budou znázorňovat všechna velká města a památky regionu bez rozdílu na které straně hranice leží. Autory jednotlivých fotografií se stali Jan Záliš (Křinice), Oldřich Jenka (Police nad Metují) a Tomáš Vojtíšek (Jaroměř).

„Jsme rádi, že můžeme alespoň pomyslně touto výstavou oslavit již 20 let trvání Branky, o.p.s. a představit nejen v v Náchodě, Adršpachu, Ratibořicích, ale v srpnových dnech i v Praze náš krásný kout Kladské pomezí a jeho atraktivity,“ zve na návštěvu výstavy Markéta Venclová, ředitelka Branky, o.p.s.

Po vernisáži proběhne tisková konference

Krátce po vernisáži bude v malém sále divadla Beránek probíhat tisková konference Léto v Kladském pomezí, která je určena především pro media, informační centra a místní samosprávu. Jednotliví aktéři projektu zde budou představovat své novinky pro nadcházející turistickou sezonu. Projekt je spolufinancován z prostředku EFRR prostřednictvím Euroregionu Glacensis.