Kladské pomezí

V Polici již po páté zabublá v kotlících zelňačka!

07. 06. 2019

  • V Polici již po páté zabublá v kotlících zelňačka!

V sobotu 8. června se v Polici nad Metují na Masarykově náměstí utkají týmy ve vaření zelňačky o putovní zelák. Soutěž bude již tradičně obohacena o doprovodný program v podobě živé muziky, trhů a atrakce pro děti.

Zelňačka je tradiční staročeská polévka, která existuje v „bílé“ i „červené“ variantě a nalézt lze nespočet receptů, podle kterých ji můžeme uvařit. Každý z nich je obvykle ten zaručeně tradiční a samozřejmě nejlepší! V Polici nad Metují jsme se tedy před pěti lety rozhodli, že najdeme ten nejlepší z nejlepších a uspořádali klání o putovní zelák za nejlepší zelňačku. Ze zábavné soutěže se stala tradice a v sobotu se tak znovu sejdeme na náměstí, kde soutěžní týmy poměří své síly.  zelnacka  Na co se může veřejnost těšit? Klání pro týmy vypukne již v časných ranních hodinách přípravami stánků, slavnostní salva Ostrostřelecké gardy polické, která odstartuje vaření, proběhne o něco později, a to v 8:15. Od 9 hodin bude veřejnost moci přihlížet nejen cvrkotu u kotlíků, ale i doplňkovým soutěžím týmů jako např. hodu hlávkou zelí, kuželkám apod. Současně budou na náměstí probíhat i trhy s řemeslnými výrobky a pro děti bude nachystán skákací hrad. Chvilka napětí nastane v 11:30, kdy bude ukončeno vaření, a odeberou se vzorky pro odbornou porotu, která každoročně rozhoduje o vítězi soutěže. Pak už přijde chvíle, na kterou všichni netrpělivě čekají, odstartuje prodej polévek veřejnosti! Radíme Vám dobře, postavte se do fronty svých favoritů včas, kotlíky se každoročně velmi rychle vyprazdňují. Pokud můžete, vezměte si s sebou vlastní nádobu na polévku a lžíci, ať šetříme přírodu. I hlas veřejnosti je v této soutěži důležitý, proto i Vy budete moci hlasovat pro tým, u kterého Vám chutnalo nejvíce. Stačí se zastavit u Pellyho domů a umístit písek do příslušné sklenice. Vyhlášení výsledků proběhne ve 13 hod.

Jaké týmy poměří své síly? Pokusí se o třetí vítězství tým Odrostenek? Navštivte facebookové stránky Pellyho domy a vše se dozvíte.

Nikola Plná