Kladské pomezí

V Polici nad Metují se otevírá nová výstava s názvem „Hudební motivy v grafice“

28. 04. 2017

  • V Polici nad Metují se otevírá nová výstava s názvem „Hudební motivy v grafice“

Výstava ponese název „Hudební motivy v grafice“

Ve čtvrtek 12. května se v Zeleném domečku v Polici nad Metují vernisáží otevře kolektivní výstava grafiků se sdružení Hollar. Výstava z názvem „Hudební motivy v grafice“ představí průřez tvorbou zhruba desítky renomovaných výtvarníků. K výstavě řekla historička umění Martina Váňová: „Hudba vzbuzuje v posluchačích emoce, ač sama je nehmotná. A stejné emoce dokáže v člověku evokovat i výtvarné dílo. Průnik těchto emocí je vlastně cílem hudebních motivů v grafice.“ V Polici nad Metují také žije a tvoří jeden z členů tohoto sdružení - Jiří Samek, jehož grafiky jsou k vidění téměř po celém světě.

Sdružení českých umělců grafiků Hollar slaví sté výročí

Sdružení českých umělců grafiků Hollar v letošním roce slaví sté výročí svého založení. Výstava v Polici nad Metují je jednou z těch, které připomínají toto významné jubileum. Kurátorka výstavy Alena Laufrová přestavila jmenovitě aspoň pár grafiků, kteří se na výstavě „Hudební motivy v grafice“ představí. Mimo jiné to jsou František Hodonský, Eva Hašková, Vladimír Suchánek nebo Karel Demel.

Vernisáž výstavy se uskuteční 12. 5. od 18.00 hodin v Zeleném domečku v Polici nad Metují, Tyršova 345, hudebně ji doprovodí písničkářka a herečka Divadla Ypsilon Jana Šteflíčková. Výstavy potrvá do 11. 6. Výstavu pořádá spolek Apeiron ve spolupráci s Muzeem papírových modelů Police nad Metují a s podporou Města Police nad Metují.

Pavel Frydrych, Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují

Název položky Název položky